Get Adobe Flash player

Dzień sportu szkolnego 2023

Dzień Sportu Szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Siennie odbył się w dniu 02.06.2023 r.

Święto Sportu Szkolnego w ZSO w Siennie otworzył Pan dyr. Cz. Sieczka w obecności zastępców Pani dyr. E. Kowalskiej i P. dyr. M. Czerwonki oraz całego Grona Nauczycielskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki upominek.

Uczniowie klas I – III PSP z wielką radością włączyli się do obchodów Dnia Sportu Szkolnego. Wychowawcy zorganizowali różne zawody sportowe  w równoległych klasach. Rozegrano także mecze w „Dwa ognie” na zielonym boisku. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku zorganizowanego przez zawsze niezawodnych rodziców.  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej klas IV – VI uczestniczyli w grach i zabawach. Zabawy rozgrywane były w drużynach mieszanych. W wyniku przeprowadzonych konkurencji został wyłoniony zwycięzca:

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa IV a

III miejsce – klasa V

IV miejsce – klasa IV b

 

Uczennice klas VIII Publicznej Szkoły Podstawowej i klas I – III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyły w rozgrywkach międzyklasowych w piłkę siatkową. Po rozegraniu 15 meczów klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa III LO i klasa II LO „Reszta Świata”

III miejsce – klasa II LO „Eugeniów” i  klasa I LO grupa P. A.Piątek

V miejsce – klasa VIII PSP

VI miejsce – klasa I LO grupa P. B. Mroczkowskiej.

 

Chłopcy z klas VIII ab PSP, I ab LO i II ab LO rywalizowali na boisku trawiastym w turnieju piłki nożnej piłkarskich „6”. Mecze były bardzo zacięte i obfitowały w wiele goli i sytuacji podbramkowych. Grano 2 x 15 minut.

W wyniku sportowej rywalizacji I miejsce przypadło klasom II ab LO, II miejsce klasom VIII ab, a III miejsce zajęły klasy I ab LO. Była to fajna zabawa. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.  

Dzień Sportu Szkolnego w ZSO w Siennie jak co roku promuje aktywność ruchową, zdrowy styl życia i mile spędzony czas na świeżym powietrzu.