Get Adobe Flash player

Wizyta w Sejmie

Dnia 10 maja 2023 roku odbył się wyjazd szkoleniowo- edukacyjny z okazji 30-lecia Reaktywowania ZS „Strzelec” OSW na Ziemi Lipskiej. Z tej okazji na zaproszenie  Pana Posła Dariusza Bąka, który był zafascynowany patriotyczną aktywnością i postawą młodzieży z Ziemi Lipskiej, mieliśmy okazję odwiedzić Sejm RP. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą – klasa mundurowa wraz z jednostką strzelecką, Jednostka Strzelecka  4036 Sienno oraz Jednostka Strzelecka  1005 Lipsko.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego klas IV

Rok szkolny 2022/2023 dla klas maturalnych oficjalnie zakończył się  w piątek 28 kwietnia 2023 r. Uroczystość składała się z dwóch części. W części oficjalnej, wprowadzono sztandar szkoły, który został zgodnie z ceremoniałem szkoły przekazany uczniom klasy III, a następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły i inne inicjatywy, w których absolwenci brali udział.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA 2023

Dnia 27 kwietnia w naszym liceum odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 232 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość otworzyła Pani Wicedyrektor Marzena Czerwonka. W uroczystej akademii wzięli udział uczniowie klasy 3 i 2b, nad całym wydarzeniem czuwał pan Jacek Moskwa. Młodzi artyści przybliżyli nam ten historyczny moment, jakim było uchwalenie Konstytucji.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 2023

22 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy Dzień Ziemi. Nasza szkoła również uczciła ten dzień przyłDzień Ziemiączając się do V edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie szkoły podstawowej i liceum wyruszyli wraz z nauczycielami, aby posprzątać tereny zielone oraz ulice naszej miejscowości.

Czytaj więcej...

DZIEŃ OTWARTY 2023

Wkrótce uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych staną przed bardzo trudnym wyborem kolejnego etapu kształcenia. Do jakiej szkoły pójść? Na co się zdecydować?  Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie postanowiło im nieco ułatwić sprawę i zaprosiło do siebie. Dzień Otwarty odbył się we wtorek 18 kwietnia o godzinie 9.00.  Spotkanie z dyrekcją, nauczycielami oraz licealistami odbyło się w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej. Otwarcia dokonał Pan Dyrektor Czesław Sieczka, który przedstawił ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. 

Czytaj więcej...

Adepci podcastingu

Słuchowisko na temat ks. prof. Włodzimierza Sedlaka powstało w ramach innowacji pedagogicznej dla Liceum Ogólnokształcącego pt. Adepci podcastingu. Zrealizowali je pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Sylwii Tic-Brody uczniowie klasy II b LO: Antoni Okrutny, Emilia Grygiel, Dawid Sieradzki. Przedsięwzięcie nie udałoby się bez pomocy logopedy, pani Ewy Lenart oraz nauczyciela bibliotekarza, pani Renaty Wosiek, która udostępniła uczniom publikacje na temat Patrona oraz archiwalne numery „Głosu Sienna”. Wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy wzięli udział w nagraniu, bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

Akcja poboru krwi ’2023

14-go kwietnia miała miejsce w naszej szkole wyjazdowa akcja poboru krwi  pod patronatem  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu.

Jak co roku, znowu mogliśmy gościć w murach naszej szkoły ekipę medyczną z radomskiego RCKiK. W akcji poboru krwi udział wzięło wiele osób - nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Siennie, mieszkańcy Sienna i okolic.  Dzięki akcji udało się pozyskać 15 donacji krwi pełnej – bezcennego leku, którego jedynym źródłem jest tylko drugi człowiek.

Czytaj więcej...

GODZINA DLA ZIEMI WWF POLSKA 2023

Już po raz szesnasty akcja ekologiczna Godzina dla Ziemi WWF odbywa się w Polsce.

25-go marca, w sobotę, o godzinie 20:30, na 60 minut w symbolicznym geście troski o planetę - miliony ludzi, miast i instytucji wygasi światła.

To coroczne wydarzenie, organizowane jest w ostatnią sobotę marca. 

Czytaj więcej...

Nowe materiały dotyczące egzaminu maturalnego w Formule 2023

Informacja o wnioskach z wyników badań diagnostycznych przeprowadzonych w marcu i grudniu 2022 r

Czytaj więcej...

Podkategorie