Get Adobe Flash player

Dzień Polskiej Niezapominajki 15 maj 2023

Dzień Polskiej Niezapominajki  - to święto przyrody i ekologii, które obchodzone jest w Polsce od 2002 roku w dniu 15-go maja. Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju, ukazywanie piękna przyrody ojczystej oraz podkreślenie różnorodności gatunków występujących na terenie Polski.

Czytaj więcej...

W PRACOWNI SZKŁA ARTYSTYCZNEGO

10 maja 2023 roku uczniowie klasy 4B pod opieką  wychowawczyni  i pani bibliotekarki naszej szkoły  uczestniczyli w wycieczce do Glass Studio Jargiło we Wronowie koło Poniatowej. W pracowni szkła artystycznego wzięli udział w warsztatach zdobienia  poprzez grawerowanie „placka” szklanego  i próbowali własnych sił przy tworzeniu kwiatka z gorącego szkła. Zwiedzali również pracownię, podpatrywali, jak powstają dmuchane, ręcznie formowane naczynia.

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów w Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie

Z okazji Święta Strażaka uczniowie klas 1-3 PSP wraz z nauczycielami odwiedzili OSP w Siennie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci  z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.  Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z poezją

Uczniowie klasy 6. wraz z wychowawczynią i we współpracy z bibliotekarką szkolną przygotowali inscenizację wiersza A. Fredry „Paweł i Gaweł” oraz utworu J. Tuwima pt. „Rzepka”. 26. 04. 2023 r.  przedstawili swój repertuar najmłodszym członkom społeczności szkolnej, czyli przedszkolakom oraz uczniom klas 1 – 3. Przedstawienie wzbogacił Adaś z klasy 5. wspaniale interpretując wiersz J. Brzechwy pt. „Brudas”. Widowisko bardzo się wszystkim podobało, o czym świadczyły gromkie brawa, a sami wykonawcy doskonale się bawili.

Czytaj więcej...

232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 27 kwietnia nasza szkoła uczciła 232 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klas 8a i 8b przygotowali akademię poświęconą temu świętu. Była to żywa lekcja historii, która przypomniała społeczności szkolnej jak doniosłym wydarzeniem stało się uchwalenie Konstytucji. Natomiast w dniu 3 maja delegacja szkoły wraz z pocztami sztandarowymi wzięła udział w gminnych uroczystościach rocznicowych w Siennie.

Czytaj więcej...

Laboratoria Przyszłości - kwiecień

Nasza szkolna pracownia krawiecka, wyposażona w sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, działa pełną parą. 

Tuż przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas ósmych na zajęciach WOS uszyli flagi oraz kotyliony, które uświetniły naszą szkolną uroczystość. Była to także znakomita okazja do wspólnej rozmowy na temat poszanowania symboli narodowych i tradycji.

Czytaj więcej...