Get Adobe Flash player

Święta Bożego Narodzenia w SP

Święta Bożego Narodzenia to czas, któremu towarzyszy szczególny nastrój - nastrój rodzinny. Nasza społeczność szkolna tę wyjątkową atmosferę poczuła 22 grudnia. Ducha świąt dało się odczuć od samego rana. W całej szkole słychać było kolędy i gorące życzenia. Ten klimatyczny, pełny radości dzień uwieńczyło wspólne spotkanie dyrekcji, nauczycieli, gości oraz uczniów naszej szkoły w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej, gdzie mogliśmy na nowo przeżyć radość Bożego Narodzenia dzięki uczniom, którzy pod kierunkiem p. E. Lenart i p. P. Surowca oraz nieodzownej pomocy technicznej p. Pawła Fijasa, Widowiskiem, które zaprezentowali wprowadzili nas w magię najcudowniejszych świąt roku.

 P. dyrektor Ewa Kowalska powitała przybyłych na uroczystość gości oraz uczniów i grono pedagogiczne. Swoją obecnością zaszczycił nas p. wójt Mariusz Strąk, ksiądz proboszcz Andrzej Cieszkowski, p. dyrektor Czesław Sieczka, p. dyrektor Marzena Czerwonka, p. dyrektor szkoły muzycznej p. Paweł Garbalski;  przyjaciele szkoły p. Leszek Traczyński, p. Jacek Lenart, przedstawiciele Rady Rodziców p. Mariola Pastuszka, p. Marzena Wójcik, p. Iwona Bębenek. Przybyła również p. dyr. Gminnego Ośrodka Kultury Siennie p. Anna Ziętala oraz rodzice i dziadkowie występujących dzieci.

Spotkanie prowadzone przez panią dyrektor Ewę Kowalską upłynęło w atmosferze ciepła i serdeczności. Zwieńczył je szczególnie wzruszający moment, który jest tradycją naszych przedświątecznych spotkań i świadczy o więziach łączących naszą szkolną społeczność. Przy akompaniamencie kolęd wspólnie łamaliśmy się opłatkiem razem z dyrekcją, nauczycielami i gośćmi. Panie dyrektorki wspólnie z dziećmi zaśpiewały „Pastorałkę od serca do ucha” .

 Na koniec p. dyrektor Ewa Kowalska złożyła życzenia świąteczne wszystkim zebranym oraz wręczyła nagrody w konkursie organizowanym przez Lipskie Centrum Kultury „Anioły – Aniołki”. Następnie wszyscy udali się do klas na dalsze świętowanie tegoż dnia.