Get Adobe Flash player

DZIEŃ OTWARTY 2023

Wkrótce uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych staną przed bardzo trudnym wyborem kolejnego etapu kształcenia. Do jakiej szkoły pójść? Na co się zdecydować?  Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie postanowiło im nieco ułatwić sprawę i zaprosiło do siebie. Dzień Otwarty odbył się we wtorek 18 kwietnia o godzinie 9.00.  Spotkanie z dyrekcją, nauczycielami oraz licealistami odbyło się w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej. Otwarcia dokonał Pan Dyrektor Czesław Sieczka, który przedstawił ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. 

Uczniowie nie tylko się uczą, ale również rozwijają swoje pasje i zainteresowania podczas zajęć pozalekcyjnych. Samorząd Uczniowski organizuje Mikołajki, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Walentynki, Dzień Sportu Szkolnego, Dzień Języków Obcych, Dzień Wiosny i wiele innych. Odbywają się liczne wycieczki krajobrazowe, wyjazdy do kina i teatru. Samorząd Uczniowski przygotował prezentację talentów uczniowskich. 

Zespół “Flamenco” składający się z uczennic kl. II a LO, zaprezentował się w pięknych strojach i zmysłowym tańcu rodem z Hiszpanii. Zatańczyły też nieziemskie istoty, których naturalną zdolnością jest produkcja i emisja światła. Wykonały go wspomniane już koleżanki. Mamy wiele talentów, także do języków obcych. Świadczy o tym występ wokalny “szkolnych słowików” a więc Anielki i Gabrysi. Nie tylko artystyczne występy, sukcesy sportowe czy edukacyjne, ale też dyscyplina i poczucie patriotyzmu są udziałem naszej młodzieży. Dowodem na to są świetnie wyszkoleni strzelcy z jednostki nr 4036. 

Oferta naszej szkoły to zdobywanie i pogłębianie wiedzy, liczne zajęcia dodatkowe, ale także miłe wspólne spędzanie czasu. Licealiści przygotowali też stoiska z poszczególnych profili, gdzie odpowiadali na pytania młodszych kolegów. Tam też czekał słodki poczęstunek dla gości.