Get Adobe Flash player

Akcja poboru krwi ’2023

14-go kwietnia miała miejsce w naszej szkole wyjazdowa akcja poboru krwi  pod patronatem  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu.

Jak co roku, znowu mogliśmy gościć w murach naszej szkoły ekipę medyczną z radomskiego RCKiK. W akcji poboru krwi udział wzięło wiele osób - nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Siennie, mieszkańcy Sienna i okolic.  Dzięki akcji udało się pozyskać 15 donacji krwi pełnej – bezcennego leku, którego jedynym źródłem jest tylko drugi człowiek.

Nad przebiegiem akcji czuwały uczennice klasy Ib  LO - harcerki z V DH w Siennie – Patrycja Łepecka, Weronika Łepecka i Martyna Lichota. W przygotowanie sali gimnastycznej na potrzeby akcji krwiodawstwa zaangażowali się uczniowie klas licealnych. Aby rozpropagować akcję poboru krwi wśród uczniów i pracowników ZSO  oraz mieszkańców Sienna i okolic – przygotowane były ogłoszenia, plakaty i gazetki tematyczne.

Wszystkim krwiodawcom  oraz osobom

biorącym udział w przygotowaniach do akcji bardzo dziękujemy.

 Zapraszamy  ponownie za rok!

Agnieszka Szczerska