Get Adobe Flash player

DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE!

Dziś dzień z nagrodą dla zwycięskiej klasy I a LO w Szkolnym Dniu Języków! Nagrodę główną – wyjście na pizzę do siennieńskiej Pizzerii Per Te - ufundował wójt gminy Sienno pan Mariusz Strąk.

W dniu 8 lutego 2023 roku odbył się u nas w szkole Dzień Języków. Klasy licealne mocno zaangażowały się, aby jak najlepiej przedstawić swój kraj. Występy odbyły się w pięknej i nowoczesnej scenerii Sali Koncertowej w Szkole Muzycznej w Siennie, którą udostępnił nam pan dyrektor Paweł Garbalski.

Udział wzięły klasy licealne:

I A LO  zaprezentowała Włochy,  I B LO– Meksyk, II A LO – Hiszpanię, II B LO – USA , a III LO – Francję.

 Uroczystość otworzył pan dyrektor Czesław Sieczka. Wspominając lata studiów, pokazał na własnym przykładzie, jak ważna jest znajomość języków obcych. Następnie dwie uczennice:   Martyna Okrutny i Emilia Grygiel, występując w roli konferansjerek, wybrały  się z nami w podróż po różnych zakątkach świata.

Pierwszy kraj - USA  przedstawiła klasa II B LO. Zaczęli od teleturnieju - "Co to za piosenka?". Wszystkie amerykańskie utwory były bezbłędnie rozpoznane przez naszych uczniów. Następnie rozbawiał nas jeden z uczniów wcielając się w stereotypową „ciotkę z Ameryki”.

Kolejnym krajem była Francja, zaprezentowana przez klasę III LO.  Informacje krajoznawcze przeplatały się z komediowymi scenkami. We francuski klimat wprowadziła nas piosenka „Derniere danse”, taniec z parasolkami oraz pokaz mody.

Klasa I B LO przedstawiła nam kolejny kraj -  Meksyk. W scence kabaretowej pokazali nam, jak meksykańskie rodziny obchodzą święta. Niczym typowi Meksykanie, bawili się przy muzyce granej przez Mariachi, do tańca porwali publiczność. Zwrócili też uwagę widzów na kartele narkotykowe, które od pokoleń są problemem bezpieczeństwa kraju.

Klasa I A LO przedstawiła Włochy. Tak jak poprzednicy, opisali oni pokrótce swój kraj. Zademonstrowali różne postacie pochodzące z Włoch. Przyjemnie słuchało się włoskiej piosenki oraz kabaretu „Wywiad z Włochem”, gdzie rozśmieszali nas do łez. Występ zakończyli tańcem, do którego włączyli się inni uczniowie z widowni.

Ostatnim krajem była Hiszpania ukazana przez II A LO. Przy dźwiękach Flamenco tańczyły dziewczęta, pięknie ubrane w zwiewne spódnice. Następnie chłopcy przedstawili ojczysty sport – piłkę nożną, w której zademonstrowali swoje umiejętności. Nie zabrakło również Torreadorów walczących z bykiem. Ciekawym elementem były pozdrowienia prosto z Hiszpanii dla Liceum w Siennie. Na koniec wspólna Macarena, taniec porywał do zabawy publiczność.

Nie zabrakło tzw. uczty dla ciała. Wszystkie klasy przygotowały stoiska z poczęstunkiem. Stoły aż uginały się od przysmaków typowych dla prezentowanych krajów.

Podziękowania składamy organizatorom, pani Ewie Stoli, pani Dominice Walczyk, pani Gabrieli Bąk oraz panu Pawłowi Fijasowi za pomoc w organizacji oraz w trakcie prezentacji.

                                                                           Julia Kaczmarzyk i Laura Dutkowska

                                                                                                                             Uczennice kl. I b LO w Siennie