Get Adobe Flash player

Święta Bożego Narodzenia w LO

Święta Bożego Narodzenia są wspaniałym czasem dla pogrążonego w życiowym pędzie współczesnego człowieka. Są szansą do zatrzymania się i zastanowienia nad sensem ziemskiej wędrówki.

Dnia 22 grudnia 2022 roku odbyła się akademia bożonarodzeniowa z udziałem uczniów LO im. księdza profesora Włodzimierza Sedlaka. Nad przygotowaniami do występu od strony merytorycznej czuwał ks. Arkadiusz Piętowski, a od strony technicznej - pan Paweł Fijas. Wysłuchując tego programu artystycznego w wykonaniu miejscowych licealistów można było poznać pewne pojęcia i wartości łączące się ze Świętami Bożego Narodzenia.

To przedstawienie przypomniało, że Bóg przychodząc na ziemię, stał się Bogiem bliskim człowiekowi. Bóg w Betlejem nie mógł znaleźć miejsca w gospodzie. Gdy się urodził, potrzebował do życia ludzkiej opieki. Bóg w swojej miłości do człowieka zniżył się do poziomu żłobu. 

Na zakończenie programu artystycznego stało się zadość starej i pięknej polskiej tradycji łamania się opłatkiem. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze.