Get Adobe Flash player

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ ROZMAITOŚCI

W dniach 15 i 16 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Rozmaitości, który został zorganizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Banacha w Siennie. Do akcji dołączyli również: Samorząd Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Wł. Sedlaka w Siennie oraz V Drużyna Harcerska im. A. Kamińskiego w Siennie „Emerald Squad”. Przygotowaniem i organizacją przedsięwzięcia zajęli się szkolni koordynatorzy kiermaszu w osobach: pani A. Sitek, B. Woś, R. Wosiek oraz K. Ogórek, opiekunki Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego: panie M. Gawrońska i J. Gawrońska oraz p. A. Kozieł – opiekunka drużyny harcerskiej.

 Podczas kiermaszu można było nabyć pyszne świąteczne wypieki w postaci ciast, babeczek, pięknie ozdobionych pierniczków i innych ciasteczek, a także domowe pierogi. Nie zabrakło również pięknych ozdób, bombek i stoików bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko szkolnej drużyny harcerskiej, które przez dwa dni działało jako „szkolna kawiarenka”. Można było tam skosztować kawy z mlekiem, pysznej zimowej herbaty, czy też kakao z piankami. Harcerki przygotowały również świąteczne słodkości, ciasteczka, babeczki, gofry, a także tosty. Atrakcją dla najmłodszych uczniów, ale nie tylko, była czekoladowa fontanna.

Zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na wspieranie działalności statutowej szkoły, m. in. wsparcie dla Samorządu Szkolnego PSP. Natomiast środki finansowe zgromadzone przez Samorząd Uczniowski LO oraz drużynę harcerską zostaną przeznaczone na cele związane
z ich działalnością.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły za możliwość zorganizowania kiermaszu oraz Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie całej akcji.

 

 

Koordynatorzy kiermaszu