Get Adobe Flash player

ŚWIĄTECZNY CZAS

Święta Bożego Narodzenia to czas, któremu towarzyszy szczególny nastrój - nastrój rodzinny. Nasza społeczność szkolna tę wyjątkową atmosferę poczuła już 21 grudnia. Ducha świąt dało się odczuć od samego rana. W całej szkole słychać było kolędy i gorące życzenia. Ten klimatyczny, pełny radości  dzień  uwieńczyło wspólne spotkanie dyrekcji, nauczycieli, gości oraz uczniów gimnazjum i liceum na Wigilii szkolnej. Swoją obecnością zaszczycił nas pan wójt Mariusz Strąk. Mogliśmy przeżyć na nowo radość Bożego Narodzenia dzięki naszym kolegom i koleżankom, którzy pod kierunkiem p. E. Lenart oraz nauczycieli szkoły muzycznej wierszem i kolędą wprowadzili nas w magię najcudowniejszych świąt w roku.

Czytaj więcej...

Kreować głosem po raz kolejny

W czwartek 13 grudnia w Lipsku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji  Konkursu Recytatorskiego „Kreować głosem”. Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach wiekowych. Prezentowali wiersz lub prozę, a oceniało ich trzyosobowe jury z Adolfem Krzemińskim na czele. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów z powiatu lipskiego. Reprezentanci naszej szkoły zaznaczyli pozytywnie swoją obecność. Laureatką została uczennica gimnazjum Olga Skotarek, wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Sieczka, Amelia Bujak i Oliwia Bródka.

Tydzień Edukacji Globalnej’2018

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Edukacja Globalna. Liderzy  Edukacji na rzecz rozwoju II” zostały zorganizowane w naszej szkole obchody Tygodnia Edukacji Globalnej’2018.

Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych i liceum, nauczyciele z grupy projektowej oraz wychowawcy klas i nauczyciele chętni do współpracy spoza grupy projektowej.

Tydzień  Edukacji Globalnej’2018 przyniósł realizację wielu przedsięwzięć o tematyce globalnej, które są przedstawione w prezentacji multimedialnej. Zapraszam do jej obejrzenia.

Lider EG–SL

 Agnieszka Szczerska

I Turniej Wiedzy o Przedsiębiorczości

W środę 5 grudnia 2018 r. o godzinie 10:00 grupa uczniów z klasy IIIC Publicznego Gimnazjum w składzie: Paulina Klepacz, Mateusz Borek, Patryk Czaja, Hubert Kwiatkowski i Rafał Ulikowski wraz z opiekunem Agnieszką Szczecina - wychowawcą klasy, wzięli udział w I Turnieju Wiedzy o Przedsiębiorczości, który odbył się w ramach projektu pt.: „Kreator Przedsiębiorczości”.

 Uczniowie 10 szkół z terenu działania Stowarzyszenia LGD „Krzemienny Krąg” wzięło udział w pierwszym etapie konkursu „Turniej Wiedzy z Przedsiębiorczości”, w ramach którego wyłonionych zostało 6 najlepszych drużyn. Turniej ten był podzielony na cztery konkurencje:

Czytaj więcej...

W kierunku Namibii – spotkanie z misjonarzem

Dnia 20 listopada 2018r odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży naszej szkoły  z księdzem kanonikiem Andrzejem Cieszkowskim, który prawie 20 lat przebywał w Afryce – w Zambii i Namibii na misjach. Spotkanie pt.: „Wspomnienia z misji w Afryce” przebiegało w dwóch grupach (I grupa – klasy IV – VII szkoły podstawowej, II grupa – klasy VIII szkoły podstawowej, III gimnazjum i I – III liceum ogólnokształcącego)  i zorganizowane było w związku z obchodami Tygodnia Edukacji Globalnej’ 2018.

Ksiądz misjonarz opowiadał o Namibii, afrykańskim kraju w którym spędził większość czasu oraz o pracy misjonarza. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się z opowieści księdza i przygotowanej prezentacji multimedialnej wielu ciekawych rzeczy o tym jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących krajów Afryki.

Czytaj więcej...

Podkategorie