Get Adobe Flash player

„Razem na Święta” – klasa ILO

„Z drobiazgów życiowych, wykonanych
wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”

kard. Stefan Wyszyński

 Pomimo utrudnień, związanych ze zdalna nauką, młodzież nie zawiodła i kolejny raz otworzyła swoje wielkie serca dla potrzebujących. Pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje.

Czytaj więcej...

2at LO #Razem na Święta dla bezdomnych zwierząt

Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Dnia 14.12.2020r. wybrani uczniowie (Dominik Kępczyk, Hubert Kwiatkowski, Krystian Kniotek) z klasy 2at  Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Wł. Sedlaka w Siennie  udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Janiku koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Pomysł na akcję zrodził się w głowach uczniów całej klasy i ich wychowawczyni- pani Dominiki Kiszki już we wrześniu. Pandemia nie przeszkodziła w realizacji tego szlachetnego celu.

Czytaj więcej...

Żołnierze naszego regionu

SZKOŁA PAMIĘTA

Prezentacja klasy II B czteroletniego liceum poświęcona bohaterom, żołnierzom naszego regionu.

Czytaj więcej...

Nauka popłaca - nasi uczniowie ze stypendiami Prezesa Rady Ministrów

Wzorem lat ubiegłych, w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce zostali nagrodzeni Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W gronie nagrodzonych z naszego “Sedlaka” znalazło się dwóch uczniów : Jakub Sałek - uczeń klasy III B trzyletniego liceum oraz Łukasz Niewadzi – uczeń klasy II B czteroletniego liceum.

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami edukacyjnymi. Ze względu na panującą pandemię nie odbyła się w tym roku szkolnym tradycyjna  gala  wręczania dyplomów. Na spotkaniu on-line  Mazowiecki Kurator Oświaty pogratulował uczniom i ich rodzicom osiągniętych wyników w nauce.

My również serdecznie gratulujemy Jakubowi oraz  Łukaszowi i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Dzień Patrona w LO 2020

DZIEŃ PATRONA 2020 w LO - TOBIE PATRONIE UCZNIOWIE "SEDLAKA".

Słuchowisko na Dzień Patrona 2020 przygotowane przez nauczyciela języka polskiego panią Sylwię Tic-Broda wraz z uczniami naszego LO.

 

 

Rajd integracyjny klasy I LO

24 września 2020 roku klasa pierwsza Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w bardzo ważnej dla siebie imprezie klasowej – pierwszej wspólnej wycieczce. W ten piękny, słoneczny wrześniowy dzień uczniowie klasy pierwszej udali się wraz z opiekunami  na rajd pieszy na Dębowe Pole. Po wyczerpującym dla niektórych marszu,  dotarliśmy w urokliwe miejsce - na kraj lasu, nieopodal domu naszego kolegi, Bartosza Piątka, który zaproponował nam u siebie gościnę. Z dużą przyjemnością udaliśmy  się na przygotowane dla nas ognisko, wokół którego odpoczęliśmy i spożyliśmy pyszne pieczone kiełbaski. Powrót upłynął nam na wspólnych rozmowach. Pomimo zmęczenia w doskonałych humorach wracaliśmy do domu.

Czytaj więcej...

ZARZĄDZENIE NR 34/2020

ZARZĄDZENIE NR 34/2020

Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie

z dnia 16.10.2020r.

W sprawie  czasowej organizacji nauczania w Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Siennie obowiązującej  od 17.10 2020 roku w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19

Czytaj więcej...

Świętujemy Dzień Chłopaka 2020

25 września 2020 roku, po długim oczekiwaniu ,zachowując pełen reżim sanitarny, wyruszyliśmy na pieszy rajd  do Wodącej.Rajd zorganizowaliśmy w ramach obchodów Dnia Chłopaka. Pogoda nam sprzyjała. Na miejsce dotarliśmy dosyć szybko. Rozpoczęliśmy oczywiście od rozpalenia ogniska i upieczenia kiełbasek. Były życzenia dla chłopców, odbyły się zabawy i tańce integracyjne.

Ten ciepły, wrześniowy dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, a dobre humory dopisywały wszystkim.

 

                                                                                          klasy II A i II B  czteroletniego liceum 

Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021

Załącznik do zarządzenia nr  28/2020

 

            Dyrektor ZSO w Siennie informuje, że proponuje następujące dni wolne w roku szkolnym 2020/2021:

Czytaj więcej...

Podkategorie