Get Adobe Flash player

3 Maja 2022

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Chcąc przybliżyć uczniom to doniosłe  wydarzenie z historii naszego kraju, młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny o patriotycznej wymowie. Nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć  „cud majowy” – król Stanisław August Poniatowski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas maturalnych 2022

Dzień 29 kwietnia 2022 roku był dniem, do którego słowa ,, coś się kończy, coś się zaczyna” pasowały jak Leonardo da Vinci do miana jednego z największych geniuszy w historii albo, by uderzyć w bardziej swojskie tematy, jak truskawki do śmietany w ciepły, lipcowy wieczór. Tamto piątkowe popołudnie było tym punktem w historii, w którym nasza szkolna społeczność żegnała tegorocznych maturzystów. Nadszedł dla nich ten nieubłagany czas, kiedy trzeba było zakończyć tę drogę pełną sprawdzianów, prac domowych, ale także zdumiewających i nieprzewidywalnych zdarzeń. Trzeba było pożegnać doskonale znane szkolne mury w celu stawienia czoła nowym wyzwaniom i najdziwniejszym rzeczom, jakie kreatywne, czasem złośliwe, ale niezwykle fascynujące życie rzuca pod nogi młodym ludziom, absolwentom szkół średnich. Niepodobieństwem jednak byłoby naszych licealnych starszaków godnie w ten świat szeroki nie odprawić.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Maturzystów 2022

Dnia 20 kwietnia 2022 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, my, tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego w Siennie, udaliśmy się na jednodniową Pielgrzymkę Maturzystów do Częstochowy, na Jasną Górę, aby zawierzyć swą drogę i swe wybory życiowe Matce Bożej. Opiekę nad nami sprawowały wychowawczynie klas maturalnych P. Dominika Kiszka i P. Agnieszka Szczecina, duchowo wspierał nas ksiądz Arkadiusz Piętowski. Punktualnie o godz. 6:00 z siennieńskiego rynku wyruszyliśmy w drogę. Po przybyciu do Częstochowy całą grupą udaliśmy się przed cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, przed którym zgromadzona już była młodzież klas maturalnych diecezji radomskiej.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w „Sedlaku”

Gdyby pan Jan Kowalski dnia 6 kwietnia 2022 roku zaraz po porannej walce z samym sobą, zakończonej triumfalnym oderwaniem się od ciepłego koca i przytulnej poduszki spojrzał w kartkę z kalendarza, doszedłby do fundamentalnej prawdy, która z pewnością odbiłaby się na jego całodziennej egzystencji. Mianowicie: 6 kwietnia - to była środa. Coś więcej? Jestem zupełnie przekonany, że o środach, jak i o szóstych kwietniach dałoby się napisać niejeden artykuł, a pewnie nawet jakąś ciekawą pracę naukową…Stop! Lepiej, przynajmniej na razie zostawić ten temat trudnej pracy historyków i archeologów, ponieważ ja, piszący w obowiązku poinformowania Was, Moi Drodzy Czytelnicy, o zupełnie innej sprawie, na podobne fantazje (niestety) pozwolić sobie nie mogę.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty LO 2022

Czytaj więcej...

Akcja poboru krwi’ 2022

31-go marca miała miejsce w naszej szkole wyjazdowa akcja poboru krwi pod patronatem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa   im. dr. Konrada Vietha w Radomiu. Po dwóch latach przerwy, ze względu na pandemię SARS-CoV-2/Covid19, znowu mogliśmy gościć w murach naszej szkoły ekipę medyczną z radomskiego RCKiK.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

”NIE MA TAKICH CHMUR, PRZEZ KTÓRE SŁOŃCE NIE MOŻE SIĘ PRZEBIĆ”

Dnia 02 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszym kraju żyje ponad 308 tys. osób z tym schorzeniem.  Zespół Aspergera (łagodna odmiana autyzmu) charakteryzuje odmienny od powszechnego wzorzec rozwoju osobowości, między  innymi w obszarze budowania relacji koleżeńskich, porozumiewania się oraz rozwoju zainteresowań i aktywności społecznej.  Coraz więcej uczniów z autyzmem uczy się w szkołach ogólnodostępnych.

Czytaj więcej...

DZIEŃ BEZ PLECAKA

Dzień bez plecaka – co to za święto? To dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków. Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA. Ma on na celu zwiększyć świadomość trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo z reklamówkami lub trzymać rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2020-2022

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, to piękna tradycja naszej szkoły. Blisko trzydzieści lat, corocznie, skupia wokół siebie uczniów, którzy zainteresowani są zagadnieniami ekologicznymi.

Udział licealistów w Olimpiadzie zawsze jest dla nich nowym doświadczeniem, a przygotowywanie się do Olimpiady pozwala im na zdobywanie dodatkowej wiedzy ekologiczno – przyrodniczej.

Czytaj więcej...

Podkategorie