Get Adobe Flash player

Kochajcie ważki

Uczniowie interesujący się biologią a szczególnie „mnieszymi braćmi” mieli okazję poznać bliżej piękne, drapieżne owady – ważki. Pani Ewa Rauner–Bułczyńska przedstawiła niezwykle interesującą prelekcję ”Kochajcie ważki”. Mieliśmy okazję nie tylko posłuchać ciekawostek dotyczących zachowań ważek, ale przede wszystkim mogliśmy podziwiać piękną kolekcję zdjęć, których autorem jest Pani Ewa.

Czytaj więcej...

Wizyta na strzelnicy

Wielu uczniów  ZSO w Siennie  pragnie  swoją przyszłość związać z pracą w służbach mundurowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta chcą zdobyć taką wiedzę i umiejętności , które pozwolą im dostać się na wymarzone kierunki  studiów,  ale również ułatwić sobie pobyt na tych uczelniach. Członkostwo w Organizacji Społeczno-Wychowawczej ZS „STRZELEC”  pomaga zdobyć szeroką wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Jedną z takich umiejętności jest na pewno bezpieczne posługiwanie się bronią.

Czytaj więcej...

„Wyciągnij dłonie i chwyć marzenia”

Pożegnanie klas maturalnych to zawsze bardzo wzruszający moment w życiu każdej szkoły. Tradycją w „Sedlaku” jest to, iż akademię związaną z ukończeniem szkoły przez trzecioklasistów przygotowują  uczniowie klasy drugiej. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor – Marzena Czerwonka, która w kilku ciepłych słowach podziękowała uczniom za wspólnie spędzone lata oraz dodała otuchy przed zbliżającym się egzaminem dojrzałości, po czym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły w ręce nowego pocztu – delegacji klasy II LO.

Czytaj więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia podobnie jak w minionych latach w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel z tej okazji jest wpisany w kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obchodami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Konkurs Pożarniczy - eliminacje wojewódzkie

Już po raz drugi  uczeń Liceum Ogólnokształcącego Mateusz Łygan,  weźmie udział w Ogólnopolskim Finale Konkursu Pożarniczego. Udział w finale zapewnił sobie, zajmując I miejsce w eliminacjach wojewódzkich przeprowadzonych w Mrokowie,  gmina Lesznowola, powiat piaseczyński.

Życzymy Mateuszowi sukcesu w eliminacjach ogólnopolskich i mamy nadzieję, że  udział w tym konkursie  przybliży  go do realizacji marzeń.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

„Z uśmiechem do »Sedlaka«” DZIEŃ OTWARTY 2019

Za nami kolejny dzień otwarty! W tym szczególnym dniu my, uczniowie, staramy się zachęcić jak największą liczbę osób do wybrania  Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie jako szkoły ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej. Podczas tegorocznego Dnia Otwartego 25 kwietnia zaprezentowaliśmy Naszą Szkołę w uczniowskim stylu – z humorem i śmiechem.

„Sedlak” to szkoła, w której nikt nie zostanie odrzucony. Wszyscy pedagodzy są życzliwie nastawieni do uczniów i mają z nimi dobry kontakt.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Szczawnicy 2019

Dnia 1 kwietnia przyszedł upragniony moment, w którym uczniowie klasy I i II liceum wybrali się na wycieczkę w Pieniny do miejscowości Szczawnica. W trakcie drogi do Szczawnicy zatrzymaliśmy się w miejscowości Stary Sącz, aby zobaczyć Ołtarz Papieski oraz muzeum, w którym zostały zebrane pamiątki związane z wizytą Ojca Świętego w Polsce. Wieczorem udaliśmy się na spacer wzdłuż Grajcarka. Kolejnego dnia miał miejsce spływ Dunajcem podczas, którego mogliśmy podziwiać piękne i malownicze widoki oraz wysłuchać barwnych opowieści flisaków.

Czytaj więcej...

SUKCESAMI SZKOŁA STOI

1 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Iłży.

W kategorii zespół szkoła podstawowa, wystąpiła uczennica klasy VIII b – Oliwia Bródka przy akompaniamencie Jakuba Sałka, z piosenką „Feeling good” (Nina Simone), zajęli oni pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Czytaj więcej...

Podziękowanie za "pączkową akcję"

Nie trzeba było długo czekać, aby nasze działania w ramach akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki 2019" zostały zauważone. Otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji "Kapucyni i Misje" z Krakowa za przekazaną darowiznę pieniężną na pomoc potrzebującym w Afryce.

Prezes Fundacji „Kapucyni i Misje” - brat Jerzy Steliga podkreślił w Podziękowaniu, że " (...) darowizna (...) zamieni się w czystą wodę dla ludzi w wioskach, posiłki dla dzieci osieroconych, możliwość pójścia do szkoły, operacje niepełnosprawnych i wiele innych. Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy!".

Czytaj więcej...

Podkategorie