Get Adobe Flash player

Mikołajki 2019

 

Dzień 6 grudnia dla każdego z nas jest wyjątkowy, dlatego że są to Mikołajki! W tym roku Mikołaj znów o nas nie zapomniał i odwiedził naszą szkołę. Przybył on ze swoimi śnieżynkami, które przy wejściu do szkoły, dzięki zaangażowaniu samorządów SP i LO, rozdawały każdemu cukierki. Zostały one zakupione z pieniędzy pozyskanych z funkcjonowania sklepiku.

Czytaj więcej...

Mikołajki ze sztuką

Zwiedzanie Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”, spacer po stolicy oraz wizyta w Teatrze 6. Piętro to główne cele naszej "mikołajkowej" wycieczki do Warszawy, która odbyła się 5 grudnia 2019 roku.

Dobry humor, który towarzyszył nam od momentu wejścia do autokaru, eskalował z każdą minutą, aby kulminację osiągnąć podczas wieczornego spektaklu.

Czytaj więcej...

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

28 listopada 2019 r. liczna reprezentacja ZSO w Siennie wzięła udział w Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipsku. Przed znakomitym jury i publicznością wystąpili: w kategorii poezja: Iza Skrobisz, Aleksandra Dłużewska; w kategorii muzyka: solistka Oliwia Bródka, duet Julia Nachyła i Agata Burek, którym akompaniował znakomity multiinstrumentalista Jakub Sałek oraz zespół w składzie: Aniela Broda, Angelika Adamczyk, Aleksandra Dłużewska, Gabriela Sałapa, Oliwia Burakowska, Agnieszka Kaca, Izabela Skrobisz. W gronie nagrodzonych spośród 40 recytatorów i 82 wykonawców muzycznych znalazły się: I. Skrobisz oraz O. Bródka i duet J. Nachyła, A. Burek.

Gratulujemy wszystkim naszym wykonawcom.

Czytaj więcej...

Zjazd Absolwentów 2020

OGŁOSZENIE

O ZJEŹDZIE ABSOLWENTÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

IM. KSIĘDZA PROFESORA WŁODZIMIERZA SEDLAKA W SIENNIE


 Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie informuje, że w dniu 27 czerwca 2020 roku odbędzie się Zjazd Absolwentów  z  okazji  75-rocznicy  powstania Liceum Ogólnokształcącego w Siennie.

Czytaj więcej...

Połowinki 2019

Zgodnie ze szkolną tradycją, dnia 16 listopada 2019 roku, odbyły się „połowinki” klas drugich Liceum Ogólnokształcacego im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.

Część oficjalną balu prowadzili Anna Konarska i Konrad Kustrzepa. Konferansjerzy powitali zebranych i podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za zorganizowanie uroczystości oraz trud wkładany w ich edukację i wychowanie.

Czytaj więcej...

„ŚLADAMI PRZYDROŻNYCH KAPLICZEK”

Uczennice ZSO w Siennie wzięły udział w konkursie „Śladami przydrożnych kapliczek”, zorganizowanym przez Lipskie Centrum Kultury. Konkurs był częścią projektu „W sitowiu tradycji”. Miał na celu utrwalenie w fotografii kapliczek i krzyży przydrożnych, które są ważnym elementem lokalnego krajobrazu kulturowego. Szukając informacji o fotografowanych obiektach młodzież poznawała historię  i tradycję miejscowości, a często też swojej rodziny.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości 2019

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W piątek 8 listopada  obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia pana dyrektora Czesława Sieczki, który powitał zebranych gości oraz mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.

Czytaj więcej...

Projekt „Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II” 2019

W tym roku szkolnym, jako certyfikowana Szkoła  Liderów Edukacji Globalnej /2016/2017/, kontynuujemy działania w kolejnej edycji projektu „Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II” na rok szkolny 2019/2020.

Projekt realizowany jest w polskich szkołach zgodnie z podstawą programową oraz „Wieloletnim programem współpracy rozwojowej na lata 2016 – 2020”. Projekt współfinansowany jest z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne uczniów klasy Ia liceum

W dniu 31 października 2019 r. uczniowie klasy I a Lo w Siennie pod opieką wychowawcy Pana Krzysztofa Sieczki i Pani Agnieszki Szczeciny uczestniczyli w ognisku i integracyjnym spotkaniu, które odbyło się w miejscowości Wodąca.

O godzinie 800 uczniowie wraz z opiekunami zebrali się na placu szkolnym. Następnie cała grupa wyruszyła w kierunku Wodącej. Po 45 minutach spaceru dotarliśmy do celu. Droga była męcząca ale mimo to wszyscy byli zadowoleni. W czasie wędrówki rozmawialiśmy i podziwialiśmy piękno okolicy.

Czytaj więcej...

Podkategorie