Get Adobe Flash player

Pożegnanie maturzystów 2021

Kochani Maturzyści,

 Gratulujemy Wam ukończenia Liceum Ogólnokształcącego

im. ks. Wł. Sedlaka w Siennie!

 

Niezwykle żałujemy, że w tym szczególnym dla Was dniu ukończenia Szkoły, z racji nadzwyczajnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, nie możemy w obecności całej Społeczności Szkolnej uroczyście skierować do Was tych słów.

Czytaj więcej...

Podziękowania od Maturzystów

"Nie do wiary jak szybko płynie czas
Wczoraj mali dziś dorosły świat.”

 

Nadszedł ten dzień- dzień, w którym nasza edukacja w Liceum Ogólnokształcącym im.ks.prof.Włodzimierza Sedlaka dobiegła końca. Większość z nas związana była z tą szkołą od lat. To właśnie w niej przeżyliśmy swoją pierwszą miłość, wylały się pierwsze łzy smutku. Były to lata pracy, ale i czasy zabawy, radości i zawiązywania przyjaźni, które pielęgnowane będą na całe życie. Szkoła ta była naszym drugim domem. Czuliśmy się w niej potrzebni, ważni i doceniani.
Przyszedł czas, w którym musimy opuścić jej mury i zacząć kolejny etap naszego życia. Kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie. Przed nami dorosłe i samodzielne życie pełne wyzwań i nowych doświadczeń. Nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam żegnać się w tak trudnych i ciężkich dla wszystkich okolicznościach. Wszystkim, którzy towarzyszyli nam w naszej licealnej podróży pragnę złożyć najszczersze, płynące prosto z serca podziękowania.

Czytaj więcej...

Konstytucja 3 maja - 230 rocznica

Otwieramy szeroko drzwi ”Sedlaka”

Z przyczyn od nas niezależnych nie możemy spotkać się podczas dnia otwartego w szkole. Dlatego w inny sposób chcielibyśmy przedstawić Wam nasze Liceum. Głęboko wierzymy, że  jeśli poszukujecie dobrej, przyjaznej i bezpiecznej szkoły, to dobrze trafiliście. Zapraszamy na wirtualny spacer.

Uczniowie I LO


Rekrutacja 2021 - zapraszamy do "Sedlaka"

Dzień Ziemi 2021 - „Przywróć naszą Ziemię”

Światowy Dzień Ziemi przypada dnia 22-go kwietnia każdego roku.  

Jest to największe święto ekologiczne obchodzone od 1970r, obecnie w 192 krajach na świecie. W Polsce obchodzimy go od 1990r.

Celem obchodów tego dnia jest budowanie świadomości ekologicznej ludzi, zwracanie uwagi na postępującą degradacyjną działalność człowieka w stosunku do Ziemi.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na ekologiczne wydarzenie!

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi, który przypada na 22-go kwietnia, Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza wszystkich uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i uczniów klas I – III liceum do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o SARS – CoV-2/COVID-19

Konkurs ogłoszony był dla wszystkich chętnych uczniów klas I - III LO w związku z realizacją szkolnego projektu edukacyjnego pt. „W podziękowaniu Służbie Zdrowia”.

Konkurs odbył się on-line 12-go kwietnia 2021r., wzięło w nim udział łącznie 21 uczniów LO. Licealiści pisali test wyboru składający się z 30 pytań zamkniętych.

Zakres wiedzy konkursowej obejmował zagadnienia:

Czytaj więcej...

81. rocznica Zbrodni w Katyniu

Decyzja podjęta 5 marca 1940r. z pewnością znajduje się w pamięci wielu Polaków. To właśnie 5 marca 1940r. na najwyższym szczeblu sowieckich władz, na podstawie pisma, które ludowy komisarz spraw wewnętrznych Ławrientij Beria skierował do Stalina.

Czytaj więcej...

Podkategorie