Get Adobe Flash player

Andrzejki 2022

W dniu 25.11.2022r. na szkolnym korytarzu odbyły się Andrzejki Szkolne zorganizowane przez Samorząd Uczniowski LO. Wybrani uczniowie klas licealnych a tak naprawdę wróżki i czarodzieje przygotowały swoje magiczne stoiska. Każdy kto pragnął poznać swój los, zawód a nawet datę poznania swojej pierwszej miłości mógł skorzystać z magicznych usług. Przybywali wszyscy zainteresowani. Wspólnie z uczniami bawili się także: dyrekcja szkoły i nauczyciele. Było wesoło i nieco tajemniczo. To było to cudowne popołudnie, przepełnione magią.

Czytaj więcej...

Szkoła do hymnu 2022

W dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność uczniowska, dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” było wyrazem dumy i radości z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. 11 listopada wszyscy mieli okazję uczestniczyć w szkolnych i gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości 2022 w LO

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia z tej okazji.

Podczas tej uroczystości przypomniana została historia naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje tragicznej walki o wyzwolenie, aż po dzień odzyskanie niepodległości. Przekazane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte dni.

Czytaj więcej...

Wycieczka w ramach "Poznaj Polskę"