Get Adobe Flash player

Próbna matura

Czytaj więcej...

Komunikat do rodziców i uczniów

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Czytaj więcej...

Informacja dla uczniów o sposobie organizowania nauki zdalnej

Drodzy Uczniowie, informujemy, że nauka zdalna, prowadzona przez nauczycieli ZSO w Siennie, odbywać będzie się przede wszystkim poprzez e-dziennik, ale także: e-maile, Messenger, facebook i telefonicznie.

Pozostaje stary rozkład zajęć lekcyjnych, który będzie obowiązującym od środy: 25.03.2020 r. Wskazane w planie oddziału godziny przeznaczone na określone przedmioty są czasem, w którym nauczyciel uczący jest do Waszej dyspozycji, zarówno telefonicznie jak i poprzez e-dziennik, ewentualnie inną ustaloną wcześniej formę komunikacji.

Czytaj więcej...

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!

„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą żeby młodzi nie szaleli” - tymi słowami rozpoczęła się tegoroczna Studniówka, która to odbyła się 8 lutego 2020 roku, wzorem lat ubiegłych, w murach naszej  szkoły – potocznie zwanej „Sedlakiem”. Tym razem sala balowa miała bajkowy, fantastyczny klimat, co było zasługą motywu Kopciuszka. Uroczystego otwarcia balu studniówkowego dokonał Pan Dyrektor Czesław Sieczka. Głos zabrał również Pan Mariusz Strąk – Wójt Gminy Sienno, gdzie gratulacje, mieszały się z wyczuwalną dumą odnośnie świetnej szkoły i wybitnej młodzieży maturalnej.

Czytaj więcej...

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Święta Bożego Narodzenia mają swoją wyjątkową, magiczną i niepowtarzalną atmosferę. W dniu 18 grudnia 2019 r. zawitała ona także w mury naszej szkoły.

Uczniowie liceum rano zasiedli do klasowych wigilii wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Nie zabrakło na tych spotkaniach tradycji: dzielenia się opłatkiem przy składaniu z serca płynących życzeń oraz wspólnego kolędowania w gronie kolegów i koleżanek.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień AIDS – 2019

 1 - grudnia to ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Światowa epidemia HIV to problem wciąż aktualny, dlatego też problematyka HIV/AIDS powinna być znana wszystkim osobom. Tylko rzetelna wiedza na temat  wirusa HIV  i choroby AIDS może uchronić ludzi przed zakażeniem.

Aby przybliżyć uczniom liceum problem HIV/AIDS podjęto w szkole następujące działania:

Czytaj więcej...

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2019

Dnia 12 grudnia 2019 r. w Auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Miałem zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu razem z moimi rodzicami i z Panem Dyrektorem Czesławem Sieczką.

Na początku tego wydarzenia wszyscy zgromadzeni odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Po przemówieniach pełnych miłych i ciepłych słów nastąpiła uroczystość wręczenia dyplomów.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2019

 

Dzień 6 grudnia dla każdego z nas jest wyjątkowy, dlatego że są to Mikołajki! W tym roku Mikołaj znów o nas nie zapomniał i odwiedził naszą szkołę. Przybył on ze swoimi śnieżynkami, które przy wejściu do szkoły, dzięki zaangażowaniu samorządów SP i LO, rozdawały każdemu cukierki. Zostały one zakupione z pieniędzy pozyskanych z funkcjonowania sklepiku.

Czytaj więcej...

Mikołajki ze sztuką

Zwiedzanie Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”, spacer po stolicy oraz wizyta w Teatrze 6. Piętro to główne cele naszej "mikołajkowej" wycieczki do Warszawy, która odbyła się 5 grudnia 2019 roku.

Dobry humor, który towarzyszył nam od momentu wejścia do autokaru, eskalował z każdą minutą, aby kulminację osiągnąć podczas wieczornego spektaklu.

Czytaj więcej...

Podkategorie