Get Adobe Flash player

Ślubowanie klas pierwszych

13 października 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan dyrektor Czesław Sieczka złożył serdeczne życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły i wręczył nagrody szczególnie wyróżniającym się nauczycielom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły z okazji ich święta. W tym dniu uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły w obecności

Czytaj więcej...

„Pinokio” - wyjazd do kina

09.10.2020 r. klasa V i IVa uczestniczyły w wycieczce do Starachowic. Celem wycieczki do kina Helios była integracja zespołów klasowych oraz obejrzenie ekranizacji znanej książki C. Collodiego pt. „Pinokio”.

Oglądany obraz był premierą filmu w reżyserii Matteo Garrone. W głównych rolach można było podziwiać Federico Ielapi, Roberto Benigni oraz Rocco Papaleo.

Film okazał się znakomitym dziełem przykuwającym uwagę młodych widzów, którzy śledzili losy drewnianego pajaca we wspaniałej scenerii. Historia głównego bohatera stała się pouczającą lekcją pełną zabawnych aspektów, która przypomniała o takich wartościach jak: praca, nauka, życzliwość, troskliwość wobec słabszych i odpowiedzialność za własne czyny.

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja koordynowana przez p. Beatę Krygier i p. Dorotę Herman,  miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

W tym roku "Zespoły Egzaminatorów" przeprowadzały ustne egzaminy z tabliczki mnożenia wśród społeczności szkolnej. Pani wicedyrektor Ewa Kowalska jako pierwsza pozwoliła się przeegzaminować, uczniów natomiast odpytywano  podczas zajęć szkolnych, a to ze względu na nietypową sytuację - procedury zapobiegania Covid-19.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski 2020

30 września w Lipsku odbyła się kolejna edycja Małego Konkursu Recytatorskiego. Imprezę otworzyła dyrektor Lipskiego Centrum Kultury, pani Izabela Ronduda. 27 recytatorów z naszego powiatu prezentowało wiersze przed jury z panem Adolfem Krzemińskim w składzie. Udział w zmaganiach wzięli uczniowie PSP w Siennie. Adam Gruszczyński, uczeń klasy III otrzymał wyróżnienie. Mimo ograniczeń związanych z pandemią i reżimu sanitarnego zmagania przebiegały w świetnej atmosferze.

Czytaj więcej...

Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021

Załącznik do zarządzenia nr  28/2020

 

            Dyrektor ZSO w Siennie informuje, że proponuje następujące dni wolne w roku szkolnym 2020/2021:

Czytaj więcej...

SZKOLNE WYBORY KSIĄŻEK

Nasza szkoła uczestniczy w tym roku w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Ideą tego programu jest wzrost poziomu aktywności czytelniczej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Szkoła otrzymała w ramach NPRC fundusze na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, chcemy więc kupić takie pozycje, które będą najbardziej odpowiadały użytkownikom szkolnej biblioteki. W związku z tym organizujemy w szkole wybory, które w sposób powszechny i demokratyczny wskażą, jakie książki warto zakupić. Zachęcam do udziału w wyborach wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły –książki będą zakupione dla Was.

Czytaj więcej...