Get Adobe Flash player

Zaświadczenia z egzaminu

Informacja dla uczniów klas VIII

Dyrekcja szkoły informuje, iż zaświadczenia  z egzaminu
ósmoklasisty będą wydawane w poniedziałek - 3 sierpnia 2020 r.
od godziny 9.00 w sekretariacie szkoły.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie!

Oto przechodzi do historii, obfity w zaskakujące sytuacje, rok szkolny 2019/2020.  Dziękujemy Wam i Waszym rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w proces edukacji zdalnej. Wspólnie wypracowaliśmy narzędzia, które pozwoliły przenieść szkołę do Waszych domów. Pamiętajcie jednak, że Wasz drugi dom- szkoła bez Was nie istnieje. Dzisiejszy, uczniowski gwar na dziedzińcu szkolnym  niech będzie zapowiedzią roku szkolnego 2020/2021, w którym edukować będziemy się w izbach lekcyjnych. Mamy dość pustej szkoły i przerażającej ciszy. Czekamy na Was. Dobrych, zdrowych, radosnych wakacji. Dbajcie o Siebie i Swoich bliskich - do zobaczenia 1 września.

Dyrekcja i Nauczyciele ZSO w Siennie.

Czytaj więcej...

Chcesz być zdrowy – żyj aktywnie!

W bieżącym roku szkolnym (od końca kwietnia do połowy czerwca) uczniowie klas V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennie brali udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę”.

Celem programu jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Zadania programu uczniowie realizują na lekcjach techniki, godziny z wychowawcą, wychowania fizycznego oraz informatyki. Podczas zajęć uczniowie poznają piramidę zdrowego żywienia oraz wpływ składników pokarmowych na funkcjonowanie organizmu, planują i przygotowują zdrowe posiłki, obliczają swoje BMI, poznają konsekwencje nieprawidłowego odżywiania (spotkanie z psychologiem). Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie mają okazję poznać ćwiczenia poprawiające kondycję fizyczną.

Czytaj więcej...

Konsultacje dla uczniów

UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE

OD 25 MAJA 2020 R.
W TRAKCIE ZDALNEGO NAUCZANIA ZAPLANOWANO

KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW I UCZNIÓW KLAS VIII SP

OD 1 CZERWCA KONSULTACJE DLA POZOSTAŁYCH UCZNIÓW.

 

DRODZY UCZNIOWIE.

            Od 25 maja uruchamiamy w szkole możliwość skorzystania z konsultacji u nauczycieli poszczególnych przedmiotów, zgodnie z zamieszczonym poniżej harmonogramem. W pierwszej kolejności ( od 25 maja) z konsultacji będą mogli skorzystać maturzyści oraz uczniowie klas VIII, od pierwszego czerwca zapraszamy także uczniów pozostałych klas. Konsultacje indywidualne lub w małych grupach (do 12 uczniów) będą się odbywały po uprzednim uzgodnieniu z nauczycielami. Ustala się popołudniowe godziny takich spotkań, tak aby nie kolidowały one z planowanymi zajęciami zdalnymi.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Konstytucji 2020

Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja obchodzimy w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni (nazywany też Wielkim) w 1791 roku Konstytucji. Uchwalona 229 lat temu ustawa zasadnicza, była drugim na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku takim aktem prawnym, a pierwszym w Europie. Przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.

Czytaj więcej...

Komunikat do rodziców i uczniów

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Czytaj więcej...