Get Adobe Flash player

Kolędowanie w najmłodszych klasach

Pragnąc przedłużyć ten czarowny, magiczny i rodzinny okres Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie kl. IIIb PSP w Siennie wraz z wychowawczynią Renatą Jasińską przygotowali spektakl słowno – muzyczny pt.:”Kolędowanie”.

Na przedstawienie, które odbyło się 9.01.2020r. uczniowie wraz z wychowawczynią zaprosili rodziców którzy bardzo chętnie przybyli na wyznaczoną godzinę do naszej szkoły. Dzieci przepięknie się zaprezentowały, śpiewały kolędy i pastorałki, a także z wielkim przejęciem recytowały okolicznościowe wiersze. Uczniowie kl. IIIb, którzy uczęszczają do Szkoły Muzycznej w Siennie, bardzo ładnie grali na instrumentach – Maja Szuba na pianinie, a Krystian Lizner i Kacper Pucułek na akordeonie.

Czytaj więcej...

Wigilia 2019 w Szkole Podstawowej

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy     
człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…         
                                                            Jan Paweł II

 Boże Narodzenie to wspaniały czas, czas refleksji i przemyśleń,  który spędzamy w gronie najbliższych. Zgodnie z tradycją, 18 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, dyrekcja,  grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły.

Czytaj więcej...

„Z podwórka na stadion” edycja 2019

Poznaliśmy zwycięzców eliminacji turnieju: Z podwórka na stadion o puchar tymbarka.    

W siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku   odbyły się turnieje eliminacyjne „Z podwórka na stadion”. Do rywalizacji przystąpiły drużyny chłopców i dziewcząt.

Drużyny  naszej szkoły uzyskały następujące miejsca:

✔    W kategorii U-10 chłopców zwyciężyli i uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

✔    W kategorii U-12 dziewcząt  drużyna  zajęła 3 miejsce.

✔    W kategorii U-12 chłopców drużyna  zajęła 3 miejsce.

Konkurs plastyczny Kartka świąteczna

Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski PSP oraz nauczyciel plastyki. Konkurs miał na celu pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych, pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni i fantazji, rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych oraz kształtowanie postaw uczestnictwa w życiu społecznym.

Czytaj więcej...

Warsztaty profilaktyczne 2019

„Im więcej dziecko przejawia  empatii,
tym mniej jest skłonne do zachowań agresywnych”.

S. Fesbach, N. Fesbach.

 W dniach 12,13,19 grudnia 2019 roku w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne  dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej „Empatia. W zgodzie z sobą i innymi”. Zajęcia przeprowadziła Pani  psycholog - trener z Pracowni Profilaktyki Uzależnień „Ekspert” z Krakowa.

Czytaj więcej...

XVII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W piątek 6 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennie odbył się XVII  Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych powiatu lipskiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku i Przewodniczącego Samorządnego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów.

XVII Mikołajkowy Turniej halowej piłki nożnej rozegrali młodzi piłkarscy adepci. W zawodach wzięło udział 5 drużyn szkół podstawowych z powiatu lipskiego.

Czytaj więcej...