Get Adobe Flash player

Rozpoczynamy rok szkolny 2019/2020

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. W uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym uczestniczyli  uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, dyrekcja. Następnie zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie wszystkich zebranych powitała pani wicedyrektor  Marzena Czerwonka. W uroczystości wziął udział wójt gminy Sienno pan Mariusz Strąk.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w PSP

19 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Teofila Banacha w Siennie zakończyli kolejny rok nauki. O godzinie 8.15 odbyła się uroczysta Msza Św. Następnie zebranych na małej sali gimnastycznej nauczycieli, rodziców i uczniów przywitała Pani Dyrektor Ewa Kowalska. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Wójt Mariusz Strąk i Dyrektor Czesław Sieczka. Wzorowi uczniowie, laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Dyrekcji.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Parku Jurajskiego

27 maja 2019 uczniowie klasy VIII A pod opieka swojej wychowawczyni pani Dominiki Kiszki oraz nauczyciela historii pana Pawła Karwickiego wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie - krainy dinozaurów. Punktualnie o godzinie 8 rano wyjechaliśmy do naszego miejsca noclegowego w Wolce Bałtowskiej a następnie już pieszo udaliśmy się malowniczym wąwozem do Bałtowa.

Czytaj więcej...

Niech żyje B A L !!!

6 czerwca 2019 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w historii naszej placówki. Otóż pierwszy raz odbył się wspólny bal uczniów kończących ósmą klasę i gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00. Do swoich podopiecznych zwrócił się Pan Dyrektor Czesław Sieczka, który wzruszył wszystkich swoim przemówieniem.

Czytaj więcej...

Matematyczny escape room

3 czerwca podczas otwarcia Dnia Sportu Szkolnego Pan Dyrektor Czesław Sieczka zainaugurował w naszej szkole działanie niezwykłego pokoju zagadek – matematycznego escape roomu.

Uczennice klasy VIIIa – Hanna Bartnik, Kornelia Borowiecka, Maria Gruszka, Wiktoria Markiewicz, Adriana Pryciak, Patrycja Świderska i Paulina Wojtas wspólnie z nauczycielką matematyki p. Beatą Krygier opracowały scenariusz, przygotowały rekwizyty i dekoracje. Wsparcia udzielił im również Samorząd Uczniowski. Pracownia matematyczna zamieniła się w mroczny strych, na którym ukryto skrzynię z tajemniczym skarbem.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

W dniach 28.05. – 29. 05. 2019 r. odwiedziliśmy dawną stolicę Polski oraz stolicę Tatr. O godz. 7.30 wspólnie z uczniami klas IV i klasy VI a oraz opiekunami wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Po przyjeździe do Krakowa rozpoczęło się zwiedzanie najważniejszych zakątków miasta pod okiem pilota. Widzieliśmy Barbakan, Bramę Floriańską oraz spacerowaliśmy po jednym z największych rynków w Europie. Wrażenie na nas zrobiły Sukiennice i Kościół Mariacki, z którego rozlegały się dźwięki hejnału. Byliśmy też na Wawelu i w Katedrze Wawelskiej.

Czytaj więcej...