Get Adobe Flash player

Przygodę w #Laboratorium Przyszłości czas zacząć!

W ramach #Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Od września rozpoczęliśmy więc nasze działania pełną parą. Urządziliśmy pracownię i rozpoczęliśmy naszą edukacyjną przygodę w #Laboratorium Przyszłości.

 Uczniowie zapoznali się ze sprzętem oraz regulaminem pracowni. Analizowali instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć.

Oczywiście najwięcej emocji wzbudziła drukarka 3D oraz długopisy 3D.

Młodsi uczniowie byli zachwyceni robotami PHOTON i z zapałem podejmowali pierwsze próby ich obsługi. Dużą kreatywnością wykazali się także przy tworzeniu konstrukcji z klocków Morphn.

Nie obyło się oczywiście bez wspólnego gotowania w kąciku kuchennym. Gofry wyszły wyborne!

Nasze koło biologiczne przeprowadzało interesujące eksperymenty z wykorzystaniem drożdży. Może następnym razem upieką ciasto drożdżowe?

Rozpracowujemy też sprzęt do fotografowania i nagrywania, aby dzielić się naszymi wrażeniami i upowszechniać dobre praktyki.

To dopiero początek naszej edukacyjnej przygody w #Laboratorium Przyszłości. Będziemy na bieżąco relacjonować nasze poczynania.