Get Adobe Flash player

SZKOŁA PAMIĘTA

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w ramach akcji „Szkoła pamięta” wzięli udział w licznych działaniach upamiętniających 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Celem akcji, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach,  którzy zapisali się w historii  – tej ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

W tym celu w naszej szkole zostały zorganizowane liczne działania, mające  upamiętnić zasługi bohaterów naszego regionu.

 27.09.2019 roku klasa I LO wzięła udział w Marszu Pamięci Armii Krajowej oraz złożyła kwiaty na grobie Patrona Liceum Ogólnokształcącego w Siennie – ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.

30. 10. 2019 r. wszyscy uczniowie szkoły razem z nauczycielami wzięli udział we mszy świętej w intencji prof. Stefana Pastuszki, który był nauczycielem akademickim, senatorem, wiceministrem edukacji, przewodniczącym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W ramach tej inicjatywy „Szkoła pamięta” uczniowie szkoły podstawowej i harcerze z V DH im. Aleksandra Kamińskiego w Siennie, odwiedzili i uporządkowali groby zmarłych nauczycieli, zasłużonych obywateli naszej społeczności, Grób Nieznanego Żołnierza, nie zapominając o  zapaleniu zniczy i złożeniu kwiatów.

Na terenie szkoły odbyły się również godziny wychowawcze przybliżające uczniom sylwetki i zasługi bohaterów naszej wolności.