Get Adobe Flash player

Dęblińscy saperzy w Siennie

W ramach działań prewencyjnych mazowieckiej policji siennieński dzielnicowy mł. asp. Karol Mazurkiewicz zorganizował dla uczniów ZSO w Siennie spotkanie z saperami. 29 marca do szkoły przyjechali członkowie 34 Patrolu Rozminowania I Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego. Prezentacja działalności Patrolu miała na celu  uświadomienie dzieci i młodzieży o niebezpieczeństwach związanych z pozostałościami po działaniach militarnych – minami, niewybuchami, które nadal zalegają na polach i w lasach Lubelszczyzny i południowego Mazowsza – w rejonie odpowiedzialności Patrolu.

Uczniowie zobaczyli rodzaje niewybuchów, sprzęt i wyposażenie saperów używane w akcjach rozminowywania terenu oraz poznali zasady postępowania w razie znalezienia przedmiotu wybuchowego np. podczas prac polowych. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem  oglądały wykrywacz metali, strój sapera, a zwłaszcza samochody używane do akcji saperskich.

 Dyrekcja szkoły przekazała dęblińskim saperom gromadzone w szkole pamiątki militarne, znajdowane w okolicy: menażki, hełmy, łuski pocisków artyleryjskich, elementy uzbrojenia, które mają być umieszczone w muzeum. W zamian żołnierze obiecali zaprosić naszych uczniów do Dęblina.

Dziękujemy saperom i p. K. Mazurkiewiczowi i liczymy na kontynuowanie współpracy.