Get Adobe Flash player

Dzień Edukacji Narodowej 2018

15 października 2018r. w naszej szkole obchodzimy szczególne święto - Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i pracownikom szkoły złożył życzenia pan dyrektor Czesław Sieczka. Do życzeń dołączyli się Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym.

Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: Dyrekcja , Nauczyciele, Rodzice i uczniowie klas starszych. Pani dyrektor Ewa Kowalska miło powitała uczniów życząc im sukcesów w nauce. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przez nich ślubowania oraz pasowanie na ucznia przez panią dyrektor. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami a na koniec otrzymali upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski, Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!