Get Adobe Flash player

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

12 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Organizatorem akcji jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

W spotkaniu z uczniami naszej szkoły udział wzięli:

 Pan Mariusz Strąk – Wójt Gminy Sienno, Pan Roman Ochyński – Starosta Lipski, Pan Zbigniew Mazurkiewicz – Z-ca Dyrektora WORD w Radomiu, Pan mł. insp. Wojciech Brandt – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Pani Beata Trzcińska – Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Pan Karol Mazurkiewicz – Dzielnicowy Posterunku Policji w Siennie oraz policjanci i strażacy.

Jednym z głównych celów spotkania było przypomnienie młodym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Uczestnicy akcji dowiedzieli się nie tylko dlaczego trzeba nosić odblaski, ale także, jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Wszyscy otrzymali gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze, czyli zestawy elementów odblaskowych.

Podczas spotkań z uczniami funkcjonariusze policji przedstawili film „Tak chcę być bezpieczny…” i omówili rodzaje zagrożeń, na jakie są narażone dzieci i młodzież w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Uczniowie poznali także zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym i fachowym okiem strażaków. Mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze w trakcie pokonywania przygotowanego toru rowerowego.

Dzięki tej akcji na pewno wzrośnie świadomość młodych uczestników ruchu drogowego, a oni sami będą bezpieczniejsi.