Get Adobe Flash player

Zielona szkoła klas VI i VII

Dnia 11 czerwca 2018 wyjechaliśmy na zieloną szkołę. Po długiej, trwającej dziewięć godzin podróży dojechaliśmy do pałacu we Wroniawach. Na początku pani Elwira i pan Patryk ciepło nas powitali. Rozdzieliśmy pokoje i rozpakowaliśmy walizki. Potem przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu. Po kolacji poszliśmy spać. Drugiego dnia po śniadaniu mieliśmy zajęcia edukacyjne dotyczące historii pałacu. A wieczorem wszyscy razem usiedliśmy przed telewizorem i  kibicowaliśmy Polskiej drużynie na meczu towarzyskim Polska - Litwa.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wycieczki do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach i Skansenu Budownictwa Ludowego w Wolsztynie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Czwartek zapowiadał się bardzo ciekawie. Mieliśmy grać w podchody. Podzielono nas na dwie drużyny. Dziewczyny uciekały i zostawiały zadania, a chłopcy szukali ich i wykonywali wyzwania. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Piątek był dniem zabaw sportowych. Graliśmy m.in. w: „Ringo”, „Palanta”.

Potem przyjechali do nas „Indianie”. Opowiadali o swojej historii i uczyli nas strzelać z łuku. Dzień zakończyło ognisko oraz dyskoteka pożegnalna. W sobotę po śniadaniu wyjechaliśmy z Wroniaw.

Na zielonej szkole bardzo nam się podobało. Było pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera. Chętnie byśmy ją powtórzyli.