Get Adobe Flash player

Święto Narodowe 2018

Dzień 3 maja to ważna data w świadomości każdego człowieka, dla naszych uczniów również, ponieważ wiąże się chwilami odpoczynku od codziennych trudów nauki;-). Ale 3 maja to przede wszystkim święto narodowe, które każdemu Polakowi powinno  kojarzyć się z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie KONSTYTUCJI. Z tych, jakże ważnych powodów, uczniowie klas IV b i VII a i b przygotowali akademię adresowaną do młodszych koleżanek i kolegów.

Cała uroczystość miała formę przedstawienia, które w przystępny sposób zilustrowały takie pojęcia, jak Naród, Ojczyzna, Wolność. Młodzi artyści starali się w przystępny sposób „wytłumaczyć” czym jest Konstytucja 3 Maja, w jakich okolicznościach została uchwalona oraz kto miał na nią największy wpływ. Całość uświetniona była odśpiewaniem pieśni patriotycznych przy akompaniamencie naszego szkolnego wirtuoza Jakuba Sałka. 

Uroczystą akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uświetniła wystawa prac przygotowanych w ramach realizacji projektu „Prace inspirowane wierszem  Antoniego Słonimskiego Polska”  pod kierunkiem pani Marii Leśkiewicz.  Całość bardzo interesujących i inspirujących wizji artystycznych naszych uczniów można podziwiać na terenie szkoły.