Get Adobe Flash player

Gorące przyjęcie w Lipsku!!!

27 marca 2017 roku  uczniowie Ogniska Muzycznego i Szkoły Muzycznej w Siennie gościli w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipsku i Publicznym Gimnazjum w Lipsku. Program koncertów był bogaty. Uczniowie wykonali m.in. „Rondo” na klarnet – Timothy Jonsona, Concertino na akordeon guzikowy – Bohdana Dowlasza. Nie zabrakło również utworów miniaturowych jak np. „Piosenka Gondoliera”, „Latawiec”, „Mały romans” na gitarę czy też „Slow Dance” na flet oraz „Bajka” i „Piosenka francuska” na skrzypce. Wśród przedstawionych pozycji znalazły się także tematy muzyki filmowej jak np.: „Różowa pantera”, „Walc katarynek” czy „Va Bank.”

 Wykonawcy i ich opiekunowie mieli ogromne powody do zadowolenia, gdyż publiczności okazała się świetnie przygotowana do odbioru muzyki „na żywo”. Słuchacze serdecznie przyjęli i gorąco oklaskiwali kolejnych wykonawców.
Były to pierwsze koncerty uczniów Ogniska Muzycznego i Szkoły Muzycznej  w tych szkołach, ale na pewno nie ostatnie. Występ przed taką publicznością daje dużą satysfakcję i pokazuje wartość wysiłku  wkładanego  w naukę gry na instrumencie.