Get Adobe Flash player

Wyjątkowe widowisko muzyczne w Siennie

7 października miało miejsce niezwykłe wydarzenie, Zespół Szkół Ogólnokształcących  gościł w swoich murach  Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, z koncertem "Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej". Sienno było jedynym miejscem w powiecie lipskim, w którym odbył się ten widowiskowy spektakl muzyczny. Mazowiecki Teatr Muzyczny przygotował cykl koncertów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz jubileuszu 30-lecia pierwszych wolnych wyborów.

 Na scenie przygotowanej specjalnie z tej okazji wystąpiły znakomite gwiazdy polskiej sceny artystycznej w tym: Tomasz Gęsikowski, Izabella Bukowska -Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki, Artur Gotz. O oprawę muzyczną zadbał  ceniony Zbigniew Rymarz - pianista i kompozytor, Arek Czernysz -akordeon oraz Jakub Mikulski -perkusja.

"Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej" to niepowtarzalne przedsięwzięcie artystyczne. Niezwykle utalentowani  artyści i muzycy zaprezentowali najpiękniejsze utwory muzyczne przywołujące atmosferę radosnych chwil od momentu odzyskania suwerenności do pierwszych po II wojnie światowej wolnych wyborów parlamentarnych. Utwory prezentowane podczas występu chwytały za serca widzów, którzy byli świadkami  niezwykłej lekcji historii w wykonaniu Teatru Muzycznego. Nie brakowało chwil pełnych zadumy, refleksji i  radości z tego,że przyszło nam żyć w wolnej ojczyźnie. Po zakończeniu koncertu uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie wręczyli kwiaty artystom w ramach podziękowania za przybycie i tak wspaniałe widowisko.

Koncert Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie był koncertem sponsorowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, dzięki czemu wstęp dla wszystkich zainteresowanych był bezpłatny. Serdeczne wyrazy uznania i podziękowania kierujemy w stronę Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Koncert Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Siennie to tylko mała zapowiedź tego co w niedalekiej przyszłości może dziać się w Siennie. Dzięki trwającej budowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie w tym wyczekiwanej sali koncertowej już niebawem będziemy mogli częściej uczestniczyć w tak wyśmienitych wydarzeniach.

Dziękujemy za obecność Panu Wicemarszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Rafałowi Rajkowskiemu, Panu Zbigniewowi Gołąbkowi, Panu Posłowi Leszkowi Ruszczykowi oraz Pani Marcie Michalskiej – Wilk, a także całej tak licznie zgromadzonej publiczności.

         Zapraszamy na inne koncerty.