Get Adobe Flash player

Ślubowanie klas I

01.10.2019r w Szkole Muzycznej I stopnia w Siennie miało miejsce niezwykłe wydarzenie - pasowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta odbyła się po raz pierwszy w naszej szkole z inicjatywy rodziców. Do ślubowania przystąpiło 30 uczniów.

Całość poprowadził dyrektor szkoły pan Paweł Garbalski. Po przywitaniu wszystkich liczne zgromadzonych gości, wyjaśnił, że ślubowanie jest ważnym momentem w życiu ucznia i od tego momentu przynależy on do szkoły elitarnej.

Przedstawił jakie korzyści niesie nauka w takiej szkole a zarazem jakie wymagania stawia przed uczniem, czego uczy i w jakich momentach życia pomaga.

Tegoroczne ślubowanie przypadło w Międzynarodowy Dzień Muzyki, dyrektor przybliżył pokrótce historię tego święta. Następnie przekazał głos starszym uczniom, którzy przywitali młodszych kolegów, a także przygotowali dla nich krótki koncert. Po powitaniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i przedstawili część artystyczną, którą przygotowali pod czujnym okiem nauczyciela rytmiki pani Anny Cender. Po występach klasa pierwsza została pasowana na pełnoprawnych uczniów Szkoły Muzycznej.

Uroczystość zakończyła się rozdaniem skromnych upominków oraz poczęstunkiem w  którego przygotowanie licznie zaangażowali się rodzice pierwszoklasistów. Cieszymy się, że nasza wspólnota szkolna stale się powiększa, a szkoła cieszy się tak dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Sienna  ale i odległych miejscowości.

Nowym uczniom życzymy wielu sukcesów, a ich rodzicom dumy z osiągnięć ich dzieci.