Get Adobe Flash player

„Nauczyciele ze Szkół Muzycznych szkolą się w Siennie”

Już po raz drugi Centrum Edukacji Muzycznej – Region Lubelski postanowiło  we współpracy ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Siennie zorganizować „Regionalne Warsztaty muzyczne dla nauczycieli i kierowników sekcji prowadzących zespoły kameralne w Szkołach Muzycznych I stopnia”. Dla naszej szkoły to wielkie wyróżnienie i zaufanie, jakim organ nadzorujący, reprezentujący Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego darzy naszą placówkę.

 Cieszymy się, że klimat i atmosfera panująca w Siennie pozwala na przeprowadzenie ciekawych form doskonalenia nauczycieli w specjalności muzyki kameralnej. Jest to też dla nas okazja, na podpatrywanie nowoczesnych technik pracy z zespołem, zdobywania doświadczenia od innych nauczycieli i uczenia się od najlepszych. A jest naprawdę od kogo.

Wykładowcami prowadzącymi warsztaty byli:

dr Daniel Lis – AM w Katowicach, ZSM w Sosnowcu wieloletni nauczyciel,  pedagog i instrumentalista, wykładowca akademicki

dr hab. Ewa Grabowska-Lis – Akademia im. J. Długosza w Częstochowie, PSM I st. w Chrzanowie, wybitny pedagog i instrumentalista, wykładowca akademicki.

Muzycy tworzą wspólnie duet Amalgalis Duo.

dr hab. Barbara Karaśkiewicz – Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza w Częstochowie, Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. mgr Magdalena Ziarkowska - Kołacka - Filharmonia Częstochowska, Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Panie współtworzą Huberman Piano Trio.

 

Warsztaty są w zamyśle imprezą cykliczną, dotyczącą pracy z zespołami kameralnymi  i  mającą na celu stałe podnoszenie poziomu nauczania gry. Są one nastawione na różne grupy instrumentów.

Celem imprezy jest: 

- Podnoszenie poziomu kształcenia.

- Rozwijanie zagadnień związanych z muzyką kameralną.

- Dobre praktyki – wymiana doświadczeń, literatury muzycznej.

- Integracja środowiska Nauczycielskiego.

 

Publiczność mogła podziwiać też występy zespołów z innych Szkół Muzycznych m.in.: PSM Ist. Łuków, PSM Ist. Puławy, SM Ist. Sienno, ZSM I i IIst. Radom. Wszystkie zespoły zaprezentowały się fantastycznie.

Ogromne podziękowania kieruję do Rodziców naszych uczniów, którzy dokonali wielkich starań i przygotowali cudowny „poczęstunek”. Kochani Rodzice jesteście wspaniali!!! Dziękuję też moim Nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tych warsztatów. W imieniu swoim i organizatorów dziękujemy za wszystkie rady i wskazówki oraz za wspaniałą ucztę duchową. Mamy nadzieję że spotkamy się za rok!!!