Get Adobe Flash player

Kolejne sukcesy Szkoły Muzycznej w Siennie

W dniu 12 stycznia 2019 r. społeczność szkolna wzięła udział w „III Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach”, gdzie chór szkolny otrzymał  wyróżnienie w kategorii chórów do lat 19, natomiast zespół instrumentalny zajął I miejsce  w kategorii zespołów do lat  15 otrzymując  Złoty Dyplom i statuetkę.

W dniach 1-2.03.2019 r. odbył się II Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy im. prof. Mirosław Niziurskiego w Kielcach. Wspaniała atmosfera oraz wysoki poziom wykonawczy uczestników konkursu, to jego główne atuty.

 W konkursie wzięło udział 104 solistów i 14 zespołów, w sumie 169 uczniów z całej Polski. Nasi uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony. 

Jakub Sałek, uczeń z klasy p. Sławomira Fonała zdobył I miejsce, natomiast Adam Fijas został wyróżniony.

Jak podkreśliła profesor Teresa Adamowicz-Kaszuba, przewodnicząca jury - ,,było to prawdziwe święto miłośników akordeonu. Wysoko też oceniła poziom młodych artystów.”

25 lutego bieżącego roku, w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach odbył się konkurs wiedzy o muzyce. Opiekunem grupy i koordynatorem był pan Mateusz Wiśniewski. Tematem tegorocznej edycji było życie i twórczość Fryderyka Chopina. Przygotowaliśmy się bardzo pilnie, jednakże poziom okazał się bardzo wysoki i nie udało nam się zdobyć grand prix. Szykujemy się już na następną edycję konkursu, której tematem będzie życie i twórczość innego polskiego kompozytora - Stanisława Moniuszki.

 4 marca 2019 r. odbył się VIII Świętokrzyski Konkurs Gitarowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Swoje umiejętności zaprezentowało 40 wykonawców w różnych grupach wiekowych. Wśród nich byli także laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Strąk, Zuzanna Kozak, Oliwia Mazan oraz Jakub Szczygieł uczniowie klasy gitary pani Pauliny Garlińskiej. Był to ich pierwszy konkurs w którym wzięli udział. Tym bardziej cieszy nas ogromne wyróżnienie jakim jest przyznanie III miejsca Kindze Strąk. Gratulujemy!

18 marca 2019r. odbyły się „ Wojewódzkie przesłuchania uczniów klas instrumentów dętych szkół muzycznych I stopnia” w Kielcach. Poziom był bardzo wysoki. Uczniowie grali repertuar na poziomie szkoły średniej muzycznej i studiów wyższych. Jedna nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale i znaleźli się w gronie laureatów. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Izabela Majchrzyk, Małgorzata Buszkiewicz, Oliwia Szczodry, Diana Cielebąk z klasy fletu p. Ewy Rauner – Bułczyńskiej. Z klasy klarnetu p. Jacka Anyszka: Dominik Wójcik i Mikołaj Fijoł a z klasy puzonu p. Daniela Zięciny – Franciszek Wiącek.

Uczniom jak i Nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a Państwa zapraszamy na nasze koncerty. 

Zespół redakcyjny SM