Get Adobe Flash player

Wielki koncert świąteczny

W dniu 21 grudnia 2018 r. cała społeczność Szkoły Muzycznej I st. w Siennie wzięła udział w koncercie świątecznym na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie. Zgromadzoną publiczność, w tym przedstawicieli lokalnych władz i radnych gminy  przywitał Dyrektor szkoły p. Paweł Garbalski.

 Koncert rozpoczął chór szkolny pod dyrekcją Mateusza Wiśniewskiego. Następnie na scenie pojawiali się młodzi soliści i zespoły kameralne. Zaprezentowały się: klasa fortepianu, klarnetu, skrzypiec, gitary, akordeonu.

Żywiołowe pastorałki z XVII w.  zaprezentowało Trio Fletowe w składzie Izabela Majchrzyk, Zofia Burdon i nauczycielka klasy fletu Ewa Rauner. Dostojne kolędy wykonał kwartet puzonowy klasy p.Daniela Zięciny. Kolejnym zespołem był kwartet wiolonczelowy przygotowany przez p.Marcina Bańczyka. Wielką radość wprowadził na salę liczny osobowo zespół rytmiczny pod kierunkiem Anny Cender.

Na koniec wystąpiła orkiestra szkolna pod dyrekcją p. dyr. Pawła Garbalskiego przygotowywana przez wszystkich nauczycieli Szkoły Muzycznej, która otrzymała owacje na stojąco od wspaniałej publiczności.

Po koncercie wszyscy udali na „poczęstunek” ze  świątecznymi potrawami, przygotowany przez Radę Rodziców. W tej cudownej atmosferze wszyscy pozostali do końca wieczoru wprowadzając się w świąteczny nastrój na czekające Nas Święta.

Dziękujemy Państwu za ogromne zaangażowanie i udział w koncercie, na który przybyło tak wiele osób. Była to dla nas największa nagroda za pracę jaką włożyliśmy w naukę Państwa dzieci. Wszystkim Państwu życzymy, aby radość ze wspólnego muzykowania i śpiewania kolęd wprowadziła spokój i dała ukojenie na kolejne miesiące. Pozdrawiamy serdecznie!!!

                                                                                                           Zespół redakcyjny SM