Get Adobe Flash player

Wspaniałe Audycje Klasowe!!!

Pomimo zbliżającej się zimy w Szkole Muzycznej w Siennie w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę gorąco, a to za sprawą Nauczycieli, którzy postanowili przeprowadzić szereg audycji klasowych, pokazując dorobek swoich uczniów. Każda z przeprowadzonych audycji reprezentowała inny styl i w każdej znalazł się jakiś czynnik zaskoczenia. Były to naprawdę dobrze zorganizowane koncerty, które w samej intencji miały za zadanie zmotywować uczniów do wytężonej pracy, przygotowując ich tym samym do zbliżających się egzaminów semestralnych.

 

 

Poniżej przedstawiamy krótkie relacje z przygotowanych audycji:

 

„Audycja akordeonowa”

 

W dniu 29.11.2018 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Siennie odbyła się druga Audycja klasy akordeonu p. dyr. Pawła Garbalskiego i p. Sławomira Fonała. Uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar, od transkrypcji takich mistrzów jak: Christoph Graupner, Georg Friedrich Haendel, Jean Philippe Rameau czy Domenico Scarlatti, przez muzykę ludową, tanga, walce, aż po muzykę współczesnych kompozytorów polskich, mi, in, Bogdana Dowlasza i Krzysztofa Naklickiego. Nowością były prezentacje uczniów, którzy uczęszczają do Szkoły jako wolni słuchacze. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejną Audycję klasy akordeonu.


„Audycja skrzypcowo – wiolonczelowa”


W dniu 03.12.2018 roku jak co semestr miała miejsce audycja uczniów klas instrumentów smyczkowych – skrzypiec i wiolonczeli – mgr Reginy Kozakiewicz , mgr Małgorzaty Ptak i mgr Marcina Bańczyka. Uczniowie zaprezentowali po jednym utworze , akompaniował im na fortepianie  p. Artur Chmara. Audycja jak zwykle cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Największe poruszenie zarówno wśród występujących jak i słuchaczy sprawiły utwory zespołowe uczniów Reginy Kozakiewicz. Tym razem ze względu na czas występu grupa uczniów klasy III została podzielona na dwa zespoły , które unisono wykonały dwie różne etiudy F.Wolhlfahrta .Nowością zaś było to, że wykonane utwory nie były przed występem zgrywane w grupie, co było dużym wyzwaniem i swoistym sprawdzianem mobilizacji na scenie oraz umiejętności gry zespołowej. Występ zapowiedziany jako „żart muzyczny” sprawił wiele radości wykonawcom  jak  i słuchaczom.

 Na tym koncercie miała swój debiut sceniczny uczennica p. Małgorzaty Ptak z klasy I mł. Julia Pastuszka która wykonała „Arię z kantaty chłopskiej” J. S. Bacha. Nauczycielowi i uczennicy gratulujemy udanego występu i życzymy wielu sukcesów.

 

   „Audycja fletowa”

 

 W dniu 4.12.2018 r. o godz.17.00 w Szkole Muzycznej I st. w Siennie odbył się „Je-Sienny Koncert” klasy fletu. Jesienno-barbórkowy wieczór uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie, a także uczennice z zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach - Oddział Zamiejscowy w Pionkach z klasy fletu p.Ewy Rauner-Bułczyńskiej: Zuzanna Kamińska (kl.II mł.), Zuzanna Borek (kl.III mł.) oraz Natalia Mordka(kl.IV dz.). W wykonaniu uczniów z Sienna usłyszeliśmy utwory z kilku epok, począwszy od renesansu do XXI wieku, m.in. utwory A.Campry, C.Negri, C.Cui, W.A.Mozarta, Joh.Brahmsa, G.Meuniera, J.Petersburskiego. Jako, że zbliża się okres świąteczny, usłyszeliśmy również jedną z najbardziej znanych kolęd „Lulaj że Jezuniu”. Zaproszone uczennice z Pionek, to laureatki XIX Międzynarodowego Konkursu Muzycznego MIM w Nałęczowie w roku szk. 2017/2018, podobnie jak Małgorzata Buszkiewicz (kl.II dz.) z Sienna. Utalentowane dziewczyny  zachwyciły publiczność takimi utworami, jak: „Różowa Pantera” H.Manciniego, „Taniec lisów” L.Weinera, „Kukułka” Cl.Daquina na 2 flety czy Koncert „La Tempesta di Mare” A.Vivaldiego.

Serdeczne podziękowania za piękną grę na fortepianie i zdwojone obowiązki należą się naszemu nowemu akompaniatorowi – panu Arturowi Chmarze.

 

„Audycja puzonowo – klarnetowo – saksofonowa”

 

6 grudnia odbyła się audycja klasy puzonu klarnetu i saksofonu. Zgromadzoną publiczność wraz z wykonawcami niespodziewanie przywitał św. Mikołaj (wydawało sie, że jest bardzo podobny do Naszego Pana Dyrektora...) Mikołaj wręczył nauczycielom - p. Jackowi Anyszkowi i p. Danielowi Zięcinie dwa wspaniałe prezenty dla najlepszych wykonawców wieczoru. Uczniowie chcąc dostać prezent dawali z siebie wszystko a publiczność podziwiała wysoki poziom gry oraz wielkie zaangażowanie w występ. Audycję klasową zakończył występ tria puzonowego, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój wykonując utwór Jingle Bells.

 

 „Audycja fortepianowa”


7 grudnia 2018r. odbyła się audycja muzyczna klas fortepianu  pana Jacka Bondaruka i pana Sebastiana Bączkowskiego. Uczestników przywitał Pan dyrektor Paweł Garbalski motywując uczniów do pracy nad własnymi słabościami. Przekazał również nagrodę – książkę, „Historia muzyki” Oskara Łapety dla ucznia który najlepiej zagra na naszej audycji.  Wielką niespodzianką były występy dwóch uczennic  z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, Wiktorii i Alicji Berak – z klasy fortepianu pana Jacka Bondaruka, dla których była to próba generalna przed konkursem ogólnopolskim.

Ze względu na liczbę osób występujących -  naszych uczniów oraz zaproszonych gości nasz koncert miał bardzo zróżnicowany program oraz wysoki poziom artystyczny. Pojawiły się utwory barokowe, klasyczne, etiudy techniczne, miniatury współczesne a wszystko było wykonane z dużą muzykalnością, starannością, dbałością o szczegóły.

 Nagrodę zdobył Kacper Kołodziejski, który wykonał utwór „Różowa Pantera” H. Manciniego. Wszystkim występującym gratulujemy!!!

Mamy nadzieję, że takie międzyszkolne spotkania będą odbywać się coraz częściej, stając się silnym bodźcem do pracy dla naszych uczniów.

Dziękujemy wykonawcom i nauczycielom za trud włożonej pracy, a wspaniałej publiczności za gorący doping. Już dziś zapraszamy na kolejne nasze występy!!!