Get Adobe Flash player

„Międzyszkolne koncertowanie”

W dniu 15 listopada 2018 r. delegacja uczniów naszej szkoły udała się do Szkoły Muzycznej I st. w  Kraśniku. Celem wycieczki był wspólny koncert najlepszych uczniów obu szkół. Sienno reprezentowało 9 młodych artystów z klas od II dziecięcej do III młodzieżowej: M.Buszkiewicz, F.Wiącek, Z.Kozak, O.Mazan, J.Szczygieł, K.Pisarek, I.Majchrzyk, J.Sałek, D.Pastuszka. W/w uczniów przygotowali nauczyciele klas akordeonu, gitary, fletu, puzonu, klarnetu.

 Koncert prowadzili: Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Kraśniku pan Karol Szymański oraz nauczycielka klasy fletu z Sienna Ewa Rauner-Bułczyńska. Solistom akompaniowali pan Artur Chmara i pani Atsuko Ogawa. W przepięknej kraśnickiej sali widowiskowej obie szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze, prezentując ciekawy repertuar i wyrównany poziom. Publiczność słuchała wykonawców w pełnym skupieniu i absolutnej ciszy, co dobrze świadczy o poziomie wykonawców i atrakcyjności programu.

Dyrektor Szkoły Muzycznej w Kraśniku gratulował wszystkim udanego koncertu, obiecując dalszą współpracę pomiędzy uczniami i pedagogami. W chwili pożegnania zrodziła się myśl, że takie spotkania mogłyby trwać nieco dłużej, aby młodzież nawiązała bliższe kontakty, wymieniła się doświadczeniami i nutami.

Dyrekcja Szkoły Muzycznej I st. w Siennie gratuluje wszystkim wykonawcom pięknego występu, Szkole Muzycznej w Kraśniku dziękuje za gościnność i ciepłe przyjęcie, a naszym uczniom dziękuje za bardzo dobre zachowanie podczas wycieczki.