Get Adobe Flash player

Audycje klasowe w Szkole Muzycznej !!!!

Przełom miesiąca października i listopada to w Szkole Muzycznej gorący okres. Oprócz serii koncertów związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości (o których będziemy pisać niebawem), w budynku szkoły odbywają się dość intensywnie audycje klasowe, które mają na celu prezentację tego, czego nauczyli się uczniowie od początku roku szkolnego.

Mają one również działać mobilizująco na uczniów, ucząc przezwyciężania własnych słabości, utrzymywania koncentracji i ćwiczenia pamięci.
Niektóre z tych audycji są już za nami. I tak np.: w dniu 29.10.2018 r.   o godzinie 17:15 w Szkole Muzycznej I stopnia w Siennie odbyła się Audycja klasy akordeonu p. dyr. Pawła Garbalskiego i p. Sławomira Fonała. Wystąpili uczniowie klas I-III jak również wolny słuchacz naszej szkoły Bartosz Kamiński. Dla niego jak i dla Krystiana Liznera był to pierwszy występ publiczny. Uczniowie zaprezentowali różnorodny i ciekawy repertuar.

Natomiast 30.10.2018r. odbyła się audycja klasy fortepianu którą poprowadził p. Sebastian Bączkowski. W programie mogliśmy usłyszeć utwory z  literatury dziecięcej ilustracyjnej W. Markiewiczówna – Na huśtawce, J. Garścia – W przedszkolu, Wiewiórki poprzez utwory techniczne – Etiudę a moll, S. Lachowickiej - Etiudę C dur a także utwory wielkich mistrzów muzyki dawnej J. Haydna – Taniec oraz J.S. Bacha - Preludium C. Po koncercie odbyło się spotkanie z rodzicami podczas którego przeprowadzono ankietę dotyczącą ćwiczenia w domu, oraz zaprezentowano prezentację multimedialną o tematyce – „przygotowanie ucznia do lekcji w domu i przed wejściem do klasy”.

Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za kolejne nasze audycje które odbędą się już niebawem w siedzibie naszej szkoły. Informacje o zbliżających się wydarzeniach znajdą Państwo na naszej tablicy informacyjnej – na czerwonej kartce oraz na profilu facebook.

 

Serdecznie zapraszamy!!!