Get Adobe Flash player

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i aktu erekcyjnego pod budowę Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie

W dniu 01.10.2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Siennie miała miejsce uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego w fundamenty inwestycji obejmującej nowo powstającą salę koncertową dla Szkoły muzycznej I stopnia w Siennie. Było to historyczne wydarzenie, na które przyszło czekać społeczności gminy Sienno bardzo długo i jest to zwieńczenie wielu intensywnych działań podejmowanych przez władze samorządowe w ostatnich latach.

W uroczystości, której gospodarzami byli p. Dyrektor Czesław Sieczka oraz p. Dyrektor Paweł Garbalski wzięli udział m. in.: Wicedyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej –  Jarosław Wartak, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego  Rafał Rajkowski, poseł na sejm RP Leszek Ruszczyk, przedstawiciele władz powiatu na czele z panem Romanem Ochyńskim – Starostą Lipskim oraz przedstawiciele gminy a wśród nich Pan Mariusz Strąk – Wójt Gminy Sienno. Przybyli także pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, księża z dekanatu, główny projektant, wykonawcy, inspektorzy nadzoru, oraz inni zaproszeni goście. 

Przed wydarzeniem, w kościele pw. św Zygmunta w Siennie miała miejsce uroczysta msza św. której przewodniczył ks. bp. Henryk Tomasik. Liturgię uświetnił chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie prowadzony przez p. Mateusza Wiśniewskiego. O oprawę instrumentalną mszy zadbali nauczyciele i uczniowie SM. Msza zakończyła się podpisaniem aktu przez księdza Biskupa, a następnie uczestnicy udali się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Po uroczystym przemarszu do Sali gimnastycznej ZSO, pan Dyrektor Czesław Sieczka przywitał wszystkich zgromadzonych gości oraz przybliżył kolejne etapy inwestycji, a pan Dyrektor Paweł Garbalski opisał historyczne znaczenie nowo powstającej budowy oraz przybliżył rolę wcześniej działającego Ogniska Muzycznego, a także prężnie działającej od trzech lat Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie dla społeczności lokalnej. Następnie miała miejsce uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego. Do specjalnej tuby włożono podpisany uprzednio akt, ustnik do trąbki o wartości sentymentalnej, oraz nośnik pamięci ze zdjęciami z występów Szkoły Muzycznej.

Uroczystego wmurowania aktu dokonali zaproszeni goście, a ksiądz kanonik Andrzej Cieszkowski poświęcił plac budowy.  

W dalszej kolejności odbyła się część artystyczna, gdzie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Szkoły Muzycznej I stopnia. Szczególne uznanie wśród słuchaczy zdobyła niedawno powstała Orkiestra Szkolna złożona z uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia, którą poprowadził pan Dyrektor Paweł Garbalski.

Nowo powstający budynek jest ukoronowaniem wielu intensywnych starań władz gminy i ma ogromne znaczenie dla miejscowej społeczności. 

Dziękujemy wszystkim osobom którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy tylu wspaniałych przyjaciół, którzy dopingują Nas w rozwoju naszej szkoły. Dokonamy wszelkich starań aby dzieło, jakim jest Szkoła Muzyczna, rozwijało się i przynosiło chlubę nie tylko mieszkańcom gminy ale i całego powiatu.