Get Adobe Flash player

„Dzień Otwarty” i WYJĄTKOWI GOŚCIE

Jak co roku Szkoła Muzyczna I stopnia w Siennie zorganizowała dla przyszłych kandydatów i ich rodziców „Dzień Otwarty”. W tym roku oprócz występów naszych uczniów nie zabrakło gości z zewnątrz. Swoją obecnością zaszczycili nas nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kraśniku. W ich brawurowym wykonaniu usłyszeliśmy m.in.: „Sonatinę C” – T. Szeligowskiego, Etiudę - M. Carcassiego, czy Sonatę nr.2 - J.F. Haendla. Nie zabrakło także „Pozytywki” i „Bacy” w wykonaniu duetu skrzypcowego oraz wielu innych równie pięknych utworów.

Występy gości stały się świetnym początkiem do zainicjowania współpracy między naszymi placówkami, za co jesteśmy wdzięczni przede wszystkim dyrektorowi PSM w Kraśniku p. Karolowi Szymańskiemu. Jednocześnie stanowiły one doskonały wzór do naśladowania dla naszych uczniów i kandydatów na przyszłość. Oprócz wspaniałej strawy duchowej kandydaci mogli się również dowiedzieć, jak wygląda nauka w naszej szkole, jakie są procedury przyjęcia do pierwszej klasy SM, ile trwa sama nauka i jakie zalety niesie ze sobą przygoda z muzyką w tego typu placówce. Informację o rozbudowie Szkoły Muzycznej przekazał dyrektor ZSOiP w Siennie p. Czesław Sieczka. Całość poprowadził p. Paweł Garbalski.Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zapraszamy do nauki w naszej szkole.