Get Adobe Flash player

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w LO

W dniu 2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. O godzinie 8 rano odbyła się msza święta. Następnie wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie zebranych powitała pani dyrektor Marzena Czerwonka, która życzyła wszystkim udanego powrotu do szkoły oraz zapału do pracy. Nauczycielom zaś wytrwałości a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2019/2020 do LO w Siennie

Listy uczniów przyjętych do LO:

Czytaj więcej...

Lista Kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do LO

Wyniki rekrutacji:

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w LO i PG

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele parafialnym, następnie udaliśmy się do szkoły gdzie odbył się uroczysty apel. Pani Dyrektor Marzena Czerwonka podsumowała osiągnięcia i pogratulowała wszystkim wyników w nauce, oraz życzyła udanych, spokojnych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Głos zabrał także wójt naszej gminy pan Mariusz Strąk.

Czytaj więcej...

Konkurs „Matematyka na fotografii”

W ostatnich tygodniach w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pt „Matematyka na fotografii” , którego opiekunem została pani Bożena Fura. Uczniowie szkoły chętnie wzięli  udział w konkursie.. 3 czerwca komisja w składzie; Pani Agnieszka Szczecina, Pani Beata Górska oraz Pani Bożena Woś wybrała trzy zwycięskie zdjęcia oraz  przyznała trzy wyróżnienia.

Czytaj więcej...

„Dzień bez papierosa” - 2019

Dzień 31-go maja obchodzony jest na świecie jako „Dzień bez papierosa”. Ideą przewodnią tego dnia jest  zwrócenie  uwagi dzieci, młodzieży i dorosłych  na szkodliwość palenia papierosów, a także przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy.

Czytaj więcej...

#StrajkDlaKlimatu trzeci raz w naszej szkole

24 maja 2019r po raz trzeci przyłączyliśmy się do akcji klimatycznej młodzieży, wyraziliśmy nasze wsparcie dla ochrony klimatu na świecie poprzez udział w ogólnoświatowym strajku młodzieży dla klimatu.

Akcji patronuje Greenpeace Polska. Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. W Polsce Greenpeace działa od 2004 roku.

Czytaj więcej...

Zawody strzeleckie

25 maja 2019r w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się I Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Głównego ZS „STRZELEC” OSW. Drużyna z JS 4036 Sienno w składzie st. plut. ZS Wieczorek Sebastian (absolwent LO w Siennie), st. strz. ZS Kołsut Olga, st. strz. ZS Łygan Mateusz, st. strz. ZS Sierpień Dawid (uczniowie II klasy LO w Siennie), zajęła II miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej najlepszy był d-ca drużyny z Sienna st. plut. ZS Wieczorek Sebastian.

Czytaj więcej...

Kochajcie ważki

Uczniowie interesujący się biologią a szczególnie „mnieszymi braćmi” mieli okazję poznać bliżej piękne, drapieżne owady – ważki. Pani Ewa Rauner–Bułczyńska przedstawiła niezwykle interesującą prelekcję ”Kochajcie ważki”. Mieliśmy okazję nie tylko posłuchać ciekawostek dotyczących zachowań ważek, ale przede wszystkim mogliśmy podziwiać piękną kolekcję zdjęć, których autorem jest Pani Ewa.

Czytaj więcej...

Podkategorie