Get Adobe Flash player

Światowy Dzień AIDS ‘2017

01-go grudnia każdego roku obchodzony jest Światowy  Dzień Walki z AIDS, ustanowiony przez ONZ w 1988 roku.

Organizowanie tego dnia ma przede wszystkim na celu uświadomienie ludziom, jakie zagrożenie niesie ze sobą wirus HIV i w jaki sposób można zapobiegać zakażeniu.

Ważnym elementem Światowego Dnia AIDS jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Dzień ten ma informować i edukować, a także manifestować solidarność z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS oraz ich bliskimi. Swoje symboliczne wsparcie można pokazać Czerwoną Kokardką.

 W tym roku w naszej szkole z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS została przygotowana gazetka tematyczna, uczniowie klas licealnych oglądali film edukacyjny „AIDS – epidemia wciąż niepokonana”, przygotowany przez Krajowe Centrum ds. AIDS, oraz przeprowadzona była dla nich „akcja ulotkowa”.

Celem wszystkich przedsięwzięć było zapoznanie uczniów z charakterystyką choroby AIDS, z budową i działaniem wirusa HIV, sposobami zakażenia się tym wirusem, zachowaniami które nie doprowadzą do zakażenia oraz sytuacją epidemiologiczną choroby AIDS na świecie.

Przesłaniem tego dnia dla młodzieży jest stwierdzenie, że tylko rzetelna wiedza o HIV/AIDS może uchronić każdego przed zakażeniem wirusem i rozwojem choroby, która nadal ma status epidemii XXI wieku  i jest ogromnym problemem całego świata.