Get Adobe Flash player

Dzień Edukacji Narodowej w LO 2017

W czwartek tj. 12 października 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej.

Głównym punktem obchodów DEN była uroczysta akademia, którą rozpoczęło wystąpienie pana dyrektora Czesława Sieczki. W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno - wychowawczej  pan dyrektor wręczył nauczycielom  Nagrody Dyrektora, a Wójt Gminy Sienno – pan Mariusz Strąk – gość honorowy uroczystości -   wręczył nagrody dyrektorom ZSOiP.

 

 W dalszej części uroczystości uczniowie podziękowali nauczycielom, wręczając kosz kwiatów, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za codzienny trud pacy, jego poświęcenie, głęboką troskę o dobro wychowanków.

Część artystyczną przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem pani Beaty Górskiej. W programie półżartem odsłonili arkana pracy nauczyciela. Nie zabrakło więc humorystycznych scenek i monologów. Część artystyczną wzbogaciły również utwory muzyczne wykonane przez młodych artystów. Mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu piękne motywy  muzyki filmowej. Rozbrzmiewały dźwięki akordeonu, saksofonu i pianina. Akademia była również okazją do zaprezentowania się młodych wokalistów.

Młodzież wykazała się niezwykłymi umiejętnościami, talentem aktorskim I kabaretowym.

Występ uczniów przyjęty został z ogromnym entuzjazmem i nagrodzony gromkimi brawami.