Get Adobe Flash player

Zaproszenie na ekologiczne wydarzenie!

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi, który przypada na 22-go kwietnia, Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza wszystkich uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i uczniów klas I – III liceum do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.

 Premiera webinarium jest w czwartek -  22.04.2021 o godz. 12:00 na stronie www.lekcjezklimatem.pl. Ponieważ w tym czasie większość uczniów ma jeszcze planowe zajęcia, nagrania z wydarzenia będą dostępne na stronie również po jego premierze.

Zachęcamy do udziału w webinarium, swoją wiedzą podzielą się naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego – pani dr Magdalena Budziszewska oraz pani dr Aleksandra Kardaś, współautorki publikacji „Klimatyczne ABC”. Poza tym uczestnikami spotkania będą przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska.

 

Będzie można wysłuchać dwóch wykładów:

  • „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)
  • „Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

Uczniowie będą mieli także możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatach „ubraniowych”, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody.

Warsztaty praktyczne poprowadzą panie - Jagna Niedzielska oraz Katarzyna Wolszczak.

W trakcie warsztatów wskazane będą również proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu.

Webinarium potrwa ok. 90 minut.

Link do krótkiej zapowiedzi „Lekcji z klimatem” - https://youtu.be/DD7frvJn174

Zapraszamy wszystkich  uczniów do udziału w tym wydarzeniu!

A.Szczerska, J.Gawrońska