Get Adobe Flash player

GODZINA DLA ZIEMI, GODZINA DLA BAŁTYKU

APEL do społeczności szkolnej

 W związku ze zbliżającą się 27-go marca międzynarodową akcją ekologiczną „GODZINA DLA ZIEMI” z WWF-Polska, uczniowie z grupy biologiczno – chemicznej klasy IIa LO: Adriana P., Karolina P., Natalia L., Patrycja Ś., Wiktor G., Wiktoria M., Zuzanna C., przygotowali „Apel do społeczności szkolnej ZSO w Siennie”, aby za jego pomocą przybliżyć ideę akcji i zachęcić wszystkich do udziału w niej.

Tegoroczna akcja poświęcona jest Morzu Bałtyckiemu i nosi tytuł „GODZINA DLA BAŁTYKU”. Ekosystem Morza Bałtyckiego dotknięty jest wieloma problemami ekologicznymi. Uczniowie opracowali także komunikaty o pięciu problemach Bałtyku, aby zapoznać wszystkich ze skalą zagrożeń naszego morza. Opublikowali na swoich mediach społecznościowych udział w akcji z #godzinadlabałtyku.

A teraz trochę informacji o …

Akcja „Godzina dla Ziemi” organizowana jest corocznie pod patronatem WWF – międzynarodowej organizacji ekologicznej, której „… celem jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą”.

Od 2007 roku miliony ludzi na całym świecie włącza się do udziału w akcji, wyrażając w ten sposób troskę o przyszłość środowiska naturalnego Ziemi. „Godzina dla Ziemi”, to różne przedsięwzięcia ekologiczne realizowane przez mieszkańców naszej planety. Jednak, najbardziej akcja znana jest z tego, że w ostatnią sobotę marca na całym świecie o godzinie 20:30 czasu lokalnego ludzie wyłączają na 60 minut światła, urządzenia elektryczne w domach, biurach. To taki symboliczny gest solidarności z przyrodą i planetą, to zwiększanie świadomości ekologicznej, zaszczepianie potrzeby ekologicznego myślenia i troski o dobro i przyszłość Ziemi.

W dziesiątą rocznicę akcji, w marcu 2017 roku na całym świecie pogrążyły się w ciemnościach na godzinę słynne budowle: Piramidy w Gizie, Big Ben w Wielkiej Brytanii, Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, rzymskie Koloseum, Taj Mahal w Indiach i ponad 3000 innych. W Polsce również „zgasły” najbardziej charakterystyczne budynki – m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, Kościół Mariacki w Krakowie, Dwór Artusa w Gdańsku, Spodek w Katowicach, a także mosty na Wiśle.  

                                                                     

ZAPRASZAMY do odczytania apelu, obejrzenia prezentacji i udziału  w akcji.

Agnieszka Sz., Dorota H.

kliknij, aby powiększyć