Get Adobe Flash player

2at LO #Razem na Święta dla bezdomnych zwierząt

Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Dnia 14.12.2020r. wybrani uczniowie (Dominik Kępczyk, Hubert Kwiatkowski, Krystian Kniotek) z klasy 2at  Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Wł. Sedlaka w Siennie  udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Janiku koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Pomysł na akcję zrodził się w głowach uczniów całej klasy i ich wychowawczyni- pani Dominiki Kiszki już we wrześniu. Pandemia nie przeszkodziła w realizacji tego szlachetnego celu.

Uczniowie postanowili przyłączyć się w ten sposób do akcji #Razem na Święta rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że w uczeniu miłości i szacunku do innych nie przeszkadza trwająca pandemia. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

Szkolną delegację (niestety przez trwające obostrzenia nie mogli jechać wszyscy uczniowie) powitali pracownicy schroniska, którzy opowiedzieli m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o potrzebach schroniska i niestety rosnącej ilości trafiających tam psów i kotów.

Zachęcamy aby następnym razem wszystkie klasy naszej szkoły włączyły się do takiej szlachetnej inicjatywy udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy pokazać innym  jak wiele dobrego możemy zrobić przy odrobinie naszej dobrej woli .

Klasa 2atLO