Get Adobe Flash player

#StrajkDlaKlimatu trzeci raz w naszej szkole

24 maja 2019r po raz trzeci przyłączyliśmy się do akcji klimatycznej młodzieży, wyraziliśmy nasze wsparcie dla ochrony klimatu na świecie poprzez udział w ogólnoświatowym strajku młodzieży dla klimatu.

Akcji patronuje Greenpeace Polska. Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. W Polsce Greenpeace działa od 2004 roku.

 

Nasze szkolne działania dla klimatu objęły następujące przedsięwzięcia:

- wywiesiliśmy w szkole plakaty promujące akcję,

- przygotowaliśmy tablicę informacyjną o "Szkolnym Strajku dla Klimatu" i jego celach,

- przygotowaliśmy hasła, transparent, plakaty o niszczeniu środowiska Ziemi,

- ubraliśmy się na niebiesko i nosiliśmy przypinki "Strajk dla Klimatu",

- na lekcjach wychowawczych zapoznaliśmy się z sylwetką młodej szwedzkiej aktywistki klimatycznej - Grety Thunberg, obejrzeliśmy jej wystąpienie na Szczycie Klimatycznym w Katowicach „COP 24 Katowice 2018 – Niezwykłe wystąpienie 15-latki”, poznaliśmy motywy działań Grety na podstawie filmu „Dlaczego Greta strajkuje dla klimatu?”; obejrzeliśmy krótkie filmy o akcji klimatycznej młodzieży w Polsce oraz podzieliliśmy się refleksjami po ich projekcji („Młodzi ludzie strajkują dla klimatu. Dlaczego?”, „#Strajkdlaklimatu”, „Nestle, skończ z plastikiem!”)

- zrobiliśmy zdjęcia z akcji klimatycznej w naszej szkole, ukazujące solidarność z młodzieżową akcją dla ochrony klimatu na Ziemi,

- przesłaliśmy zdjęcia i nasze działania na stronę internetową Greenpeace Polska, dzięki czemu znaleźliśmy się na mapie klimatycznych działań Polski,

- możesz nas znaleźć pod tym adresem:  www.czasdziałać!#strajkdlaklimatu w zakładce „Mapa działań”.