Get Adobe Flash player

„Wyciągnij dłonie i chwyć marzenia”

Pożegnanie klas maturalnych to zawsze bardzo wzruszający moment w życiu każdej szkoły. Tradycją w „Sedlaku” jest to, iż akademię związaną z ukończeniem szkoły przez trzecioklasistów przygotowują  uczniowie klasy drugiej. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor – Marzena Czerwonka, która w kilku ciepłych słowach podziękowała uczniom za wspólnie spędzone lata oraz dodała otuchy przed zbliżającym się egzaminem dojrzałości, po czym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły w ręce nowego pocztu – delegacji klasy II LO.

Następnie z rąk dyrekcji najlepsi abiturienci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Po części oficjalniej przyszedł czas na część artystyczną. Otworzył ją skecz w wykonaniu Olgi, Karoliny i Ani. Dziewczyny przedstawiły sposoby „oswojenia” nauczycieli, z czym absolwenci zapewne niejednokrotnie musieli się mierzyć. Kolejnym punktem programu była piosenka „Suzanna” – Mateusz i Kacper zaśpiewali świetnie, brawa dla Kuby i Szymona za niesamowitą i przezabawną inscenizację. Uczniowskie życie to nie tylko nauka w szkolnej ławce, ale także imprezy, co podkreślił Kuba, wykonując utwór „Starych ni ma chata wolna”. Jako kolejne wystąpiły Faustyna, Dagmara i Kinga śpiewając „Matura oblana” – co z pewnością nie czeka naszych absolwentów. Drugoklasiści starali się przedstawić poszczególne etapy w życiu ucznia liceum. Zaprezentowali także skecz obrazujący życie studenta – mianowicie „Egzamin”, w którym udział wzięli Klaudia, Patrycja i Kuba.

Na koniec przedstawiciele klasy drugiej pożegnali trzecioklasistów, życząc im powodzenia w dalszym życiu oraz sukcesów na maturze. Wręczono również symboliczne upominki. Część artystyczną zakończył występ Olgi i Adama w piosence „My way”. Gratulujemy Adamowi tak udanego debiutu!

Następnie głos zabrali absolwenci. Padło wiele wzruszających słów podziękowań w stronę wychowawcy, nauczycieli oraz rodziców. Na ich ręce został przekazany słodki upominek.

Cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć absolwentom w tak ważnym dla nich dniu i sprawić, by zapamiętali nasze liceum jako najlepszy okres swojego życia. Dziękujemy naszej wychowawczyni – Pani Bożenie Furze – za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Maturzystom natomiast życzymy 100% na maturze, powodzenia!

 

Aleksandra Gałka, II LO