Get Adobe Flash player

„Z uśmiechem do »Sedlaka«” DZIEŃ OTWARTY 2019

Za nami kolejny dzień otwarty! W tym szczególnym dniu my, uczniowie, staramy się zachęcić jak największą liczbę osób do wybrania  Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie jako szkoły ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej. Podczas tegorocznego Dnia Otwartego 25 kwietnia zaprezentowaliśmy Naszą Szkołę w uczniowskim stylu – z humorem i śmiechem.

„Sedlak” to szkoła, w której nikt nie zostanie odrzucony. Wszyscy pedagodzy są życzliwie nastawieni do uczniów i mają z nimi dobry kontakt.

Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielom za pomoc w organizacji Dnia Otwartego oraz stoisk przedmiotowych. Chcemy także podziękować przybyłym uczniom oraz ich opiekunom za uczestniczenie w tak ważnym dla nas dniu.

Inauguracji tegorocznego Dnia Otwartego dokonała dyrekcja ZSO w Siennie. Pan Dyrektor Czesław Sieczka przedstawił bogatą ofertę edukacyjną Naszej Szkoły. W „Sedlaku” nie brakuje utalentowanych uczniów, toteż nasze prezentacje rozpoczęliśmy akcentem muzycznym. Najpierw mieliśmy okazję wysłuchać uczennicy pierwszej klasy Liceum - Kamili - w piosence „Drzwi do kariery”. Takowe drzwi, a także wiele innych dróg, otwiera przed Wami nauka w Naszym Liceum. Następnie zaprezentowała się kolejna nasza uczennica – Ola, która wykonała utwór „Lie to me” grając na ukulele. Po tym miłym dla ucha rozpoczęciu Dnia Otwartego przyszedł czas na projekcję filmiku promocyjnego „Dzień z życia ucznia »Sedlaka«”, nagranego przez uczniów klasy I LO. Kolejnym punktem był walc wiedeński w wykonaniu licealistów, wisienką na torcie tego występu została nasza młodsza koleżanka z klasy VIII – Ada, która zagrała na skrzypcach utwór „Perfect”. Następnie mieliśmy okazję ponownie usłyszeć Kamilę w towarzystwie Jakuba – szkolnego wirtuoza. Głos Kamili działa jak balsam, natomiast co do Kuby – nie jesteśmy pewni, czy jest jakiś instrument, na którym nie potrafi grać – jest wprost niesamowity! Ten duet ma naprawdę ogromny talent!

Nadszedł czas na tradycyjną już w Naszej Szkole prezentację doświadczeń chemicznych. Co roku nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przedstawiają ciekawe i zaskakujące eksperymenty, odkrywając przed nami tajemnice nauki.  Za fenomenalny pokaz dziękujemy uczniom klasy II LO – Natalii oraz Szymonowi. Podczas przerwy goście mieli czas na skosztowanie słodkiego poczęstunku. Szczególną popularnością cieszyła się „Kawiarenka literacka” przygotowana przez humanistów. Przepyszne ciasto! Po odpoczynku przyszła pora na zaprezentowanie się działającej w murach Naszego Liceum Szkoły Muzycznej I Stopnia. Mogliśmy usłyszeć znane utwory, takie jak „Believer” zespołu Imagine Dragons czy „Adventure of a lifetime” zespołu Coldplay. Dyscyplina i poczucie patriotyzmu są udziałem naszej młodzieży. Świadczyli o tym świetnie wyszkoleni strzelcy z jednostki nr 4036 Sienno, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Silną stroną młodzieży z „Sedlaka” jest poczucie humoru, co owocuje występami kabaretowymi. Ponownie zaprezentowali się pierwszoklasiści w skeczu „Pokój nauczycielski”. Wyszło świetnie! Są bardzo ambitni, o czym świadczy ich kolejne wystąpienie. Tym razem w tańcu współczesnym zaprezentowali się Paulina i Konrad. Dostarczyli nam wiele emocji. Zbliżając się do końca Dnia Otwartego, nasze uczennice – Kamila oraz Gosia – wykonały utwór „Życie jak poemat”. Na finał z peronu 6 przy ulicy Szkolnej ruszył pociąg do „Sedlaka”. Wojtek po raz kolejny pokazał, że „cicha woda brzegi rwie” i swoim występem porwał publiczność! Tak oto w zabawnej atmosferze zakończył się Dzień Otwarty Naszego Liceum.

W „Sedlaku” nie tylko się uczymy, ale także sprawdzamy się na innych płaszczyznach. Nasza Szkoła oprócz uzyskania matury umożliwia także rozwijanie osobistych pasji i zainteresowań. Działają tu organizacje takie jak: Samorząd Szkolny, Harcerstwo, Związek Strzelecki. Organizujemy wiele ciekawych imprez: Mikołajki, Walentynki, Dzień Językowy, Dzień Sportu Szkolnego i wiele innych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Mamy dla Was bogatą ofertę edukacyjną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Kadrę pedagogiczną stanowią nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje zawodowe. Od wielu lat możemy poszczycić się 100% zdawalnością egzaminu maturalnego.

Wierzymy, że tegoroczny Dzień Otwarty przekonał Was, że Nasze Liceum to najlepszy wybór. Do zobaczenia we wrześniu na korytarzach „Sedlaka”!

Aleksandra Gałka, II LO