Get Adobe Flash player

Studniówka 2019

Studniówka w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie odbyła się  19 stycznia 2019 roku. Ten szczególny wieczór maturzyści celebrowali, według tradycji, w murach własnej szkoły. Tygodniowe przygotowania zaowocowały piękną dekoracją sali gimnastycznej. Kiedy klasa maturalna pojawiła się w sukniach i garniturach, czuć było klimat niezwykłej, siennieńskiej studniówki. Uroczystość rozpoczęła się jednak inaczej niż zwykle.

Pan Dyrektor Czesław Sieczka powitał gości, a następnie poprosił o uczczenie pamięci ostatnich tragicznych wydarzeń,  jakie miały miejsce w Gdańsku, minutą ciszy. W ten sposób wyraziliśmy swój sprzeciw wobec przemocy, zła i nienawiści. Usłyszeliśmy także genialne wykonanie piosenki "Dźwięk ciszy" przez jednego z naszych maturzystów - Piotra Mazura.

Studniówka nie odbyłaby się bez tradycyjnego elementu - poloneza.  Goście byli oczarowani piękną choreografią autorstwa pani Agnieszki Piątek i świetnym wykonaniem maturzystów. Dyrekcja zatańczyła wraz z uczniami i wspaniale poprowadziła wszystkie pary. Na koniec oficjalnej części posypały się podziękowania, ciepłe słowa i szczere uśmiechy. Maturzyści wyrazili swą wdzięczność Panu Dyrektorowi za okazaną życzliwość i poprowadzenie poloneza, a nauczycielom za obecność i wsparcie. Podziękowania otrzymał również Pan Wójt Mariusz Strąk. Dzięki niemu studniówka była osłodzona pysznym tortem. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym bawili się do białego rana w rytmach muzyki zespołu Ozon.