Get Adobe Flash player

Światowy Dzień AIDS

27 października 1988 roku na 38. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych ustanowiono, że co roku 1-go grudnia będzie obchodzony Światowy Dzień AIDS. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS.  Nieodłącznym elementem obchodów Światowego Dnia AIDS jest Czerwona Kokardka – symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS i ich bliskimi.

 „Epidemia HIV to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu”.

 

 W tym roku w naszej szkole podjęto następujące działania, aby przybliżyć uczniom liceum problem HIV/AIDS:

- przygotowana została gazetka tematyczna przez uczennice z klasy IILO z  grupy przyrodniczej – Aleksandrę, Izabelę i Martynę,

- na godzinach wychowawczych uczniowie oglądali i analizowali filmy edukacyjne i prezentację multimedialną przygotowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS – „Miało być inaczej”, „Żyć z HIV”, „Wiedzieć”,

- rozprowadzono wśród młodzieży ulotki informacyjne

 

Problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego człowieka, dlatego tylko rzetelna wiedza na temat wirusa HIV i choroby AIDS może uchronić ludzi przed zakażeniem.

 

A.S.