Get Adobe Flash player

Salon Maturzystów

Dnia 13 września uczniowie klasy 2 i 3 liceum wraz z Paniami opiekunkami: Bożeną Furą, Agnieszką Szczeciną i Marią Bochyńską wybrali się do Warszawy, aby odwiedzić Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2018 czyli na tzw. Targi Edukacyjne. Wyjazd ten miał na celu pomóc nam uczniom dokonać właściwego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

O 6 rano wszyscy stawili się punktualnie w wyznaczonym miejscu gdzie już czekał na nas autobus. Gdy dojechaliśmy do Warszawy, weszliśmy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. W ogromnej auli swoją ofertę zaprezentowało ponad 50 uczelni z całego kraju i zagranicy.

Mieliśmy okazję do spotkania z ekspertami z dziedzin: budowania swojej ścieżki kariery i studiowania za granicą. Na pewno każdy z nas odwiedził stoiska, które najbardziej przypadły nam do gustu. Spotkaliśmy nawet studentów  z Chin. Musimy przyznać, że ich oferta studiów była bardzo ciekawa, a perspektywa studiowania za granicą jeszcze bardziej. Oprócz  zapoznania się z ofertami uczelni mogliśmy także uczestniczyć w różnych wykładach. Na przykład : „Jak dobrze zdać maturę z  języka polskiego”.

Kiedy każdy znalazł już coś dla siebie, z dłońmi pełnymi ulotek i informacji  udaliśmy się w drogę powrotną.  Z pewnością dla każdego z nas był to dzień pełen wrażeń. Na pewno większość z nas już wie na jaką uczelnie uda się po egzaminie maturalnym.

Dagmara Zielińska