Get Adobe Flash player

Dożynki Prezydenckie z naszymi strzelcami

W sierpniu d-ca jednostki st.sierż. ZS Wojciech Krycka otrzymał informację  o możliwości wyjazdu do Tomaszowa Mazowieckiego. Zaproszenie wysłał d-ca Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim mł. insp. ZS Monika Malczewska (jednocześnie d-ca Centralnego Okręgu Strzeleckiego, do którego należy również nasza jednostka). Trzy osoby z naszego liceum należące do „Strzelca”  niemalże natychmiast potwierdziły swój udział. Celem wyjazdu była pomoc jednostce z Tomaszowa  w zabezpieczeniu „Dożynek Prezydenckich 2018”, które odbyły się 15-16 września, poznania okolic Tomaszowa i Spały oraz uregulowania spraw związanych z działalnością jednostki.

 Były to dwa dni wytężonej pracy podczas Dożynek Prezydenckich w Spale. Wykonywaliśmy zadania zlecone przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W sobotę odpowiadaliśmy m. in. za przeprowadzenie 16 grup wieńcowych z Biura Dożynkowego na miejsce Konkursu Wieńcowego i szpaler wzdłuż linek odgradzających miejsce, na którym odbywa się Konkurs Wieńcowy. Wieczorem poznawaliśmy atrakcje turystyczne Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic, strzelcy z JS1002 zabrali nas w niesamowite miejsca. Zwiedzaliśmy Groty Nagórzyckie, jest to labirynt sal, korytarzy i wnęk w dawnej kopalni piasku kwarcowego. Byliśmy w Skansenie Rzeki Pilicy, Domie Pamięci Walk i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich. Widzieliśmy Arenę Lodową - jedyny tego typu obiekt w  Polsce. Po drodze obejrzeliśmy również Kopalnię Piasku Kwarcowego Biała Góra i Zalew Sulejowski. Wieczorem na strzelnicy jednostki  wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku.

Niedziela była dniem ciężkiej pracy, musieliśmy być w wielu miejscach Spały.

Podzieleni byliśmy na trzy grupy, które odpowiadały m.in. za oddzielenie liną mediów od Pary Prezydenckiej, oddzielenie samochodów SOP liną od osób postronnych, blokowanie wjazdu/przejścia do momentu przejścia Małżonki Prezydenta RP, szpaler wzdłuż linek na stadionie w strefie VIP.

Na zakończenie naszej wizyty w Spale spotkaliśmy się z prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego Marcinem Witko, od którego otrzymaliśmy upominki.

 

 

                                                                                                          Olga Kołsut