Get Adobe Flash player

Dla Niepodległej - XXIII Bieg Uliczny Dookoła Sienna

Dnia 10 czerwca 2018 roku odbył się XXIII Bieg Uliczny Dookoła Sienna o Puchar Wójta Gminy Sienno, Dyrektora ZSOiP w Siennie, Przewodniczącego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lipsku.

Mimo upału na siennieńskim rynku zebrało się wielu mieszkańców naszego powiatu, zawodników i kibiców. Tym razem biegliśmy pod hasłem „Dla Niepodległej”, co symbolizowały białe i czerwone koszulki uczestników. W biegu wystartowało 140 osób w 8 kategoriach:

 

1. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej -  dystans 300 m

2. Uczniowie klas „O” i młodsi –   dystans 300 m

3. Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej – dystans 700 m

4. Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej  – dystans 700 m

5. Uczniowie klasy 7 i gimnazjum – dystans 1500 m

6. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i starsi (40-) – dystans 1500 m

7.Kategoria otwarta kobiet i mężczyzn 40 plus - dystans 1500 metrów

8. Rolki – dystans około  1500 metrów.

 

Fundatorami tegorocznej imprezy byli:

  • - „ Sanpomp” P. Krzysztof Tomanek
  • - „Majka” P. Marian Fryziel
  • -„ Ogniochronex” - P. Beata Strąk
  • - Przewodniczący Rady Gminy w Siennie P. Roman Markiewicz
  • - „Rolko” P. Andrzej Kołton
  • - AGROMAS"- P. Arkadiusz Skrobisz
  • - „BAK-ROL" - P. Paweł Borek
  • - P. Michał Ziętala 
  • - Rozlewnia płynów INTER-JACK - P. Jacek Gębski
  • - „MB BUS”- P. Mirosław Buszkiewicz
  • - P. Marcin Lichota
  • - P. Paweł Lenart
  • - ,,Wiśniopol – PAL MASZ” – Stacja Paliw - P. Piotr Stępień 
  • - Kwiaciarnia ,,FLORA” – P. Katarzyna Grudniewska
  • - P. Marzanna Klepacz
  • - ,,Zieleniak” – Firma AKROL –P. Lucyna i Paweł Asendy
  • - Kwiaciarnia ,,KWIATOSTACJA”- P. Marlena Sznejfus
  • Usługi Stolarskie - P. Marcin Skrobisz

 

 Bieg sponsorowali również:

  • P. Traczyński Leszek
  • P. Marzec Zofia
  • P. Borczuch Jarosław
  • ,,Delikatesy Centrum” - P. Lenart Jacek
  • ,,ROL – BUD”  P. Michał Kwaśnik
  • PUBLIMA – TOP MARKET
  • P. Mazur Ewa
  • P. Szymański Mariusz
  • ,,Skalski”- Piekarnia / Cukiernia -  P. Skalski Grzegorz 

 

Zwycięzcy oraz laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali puchary, inni uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich przewidziany był słodki poczęstunek i napoje. Zgodnie z tradycją nagrodzeni zostali także najmłodsi i najstarsi uczestnicy wyścigu. Dekoracji zwycięzców dokonali Wójt Gminy Sienno P. Mariusz Strąk, Przewodniczący Rady Gminy w Siennie P. Roman Markiewicz, Dyrektor ZSOiP w Siennie P. Czesław Sieczka,  Kierownik Posterunku Policji w Siennie P. Hieronim Retmańczyk, Przewodnicząca  Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lipsku P. Agnieszka Piątek.

Trasy biegów zabezpieczali Policjanci Posterunku Policji z Sienna i z Lipska we współpracy z  członkami organizacji  „Strzelec” . W pomoc przy organizacji imprezy włączyli się  również członkowie organizacji  harcerskiej.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach przedstawiała się następująco:

 

UCZESTNICY WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ – 300m

 

  • Renata Walczyk
  • Izabela Capała

 

 

  • Sławomir Dróżdż
  • Piotr Gruszczyński
  • Paweł Rylski

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

 

Klasy „0” i młodsi – 300m

 

  • Anna Chuchała
  • Iga Przydatek
  • Zofia Gałek
  • Sara Niewadzi
  • Weronika Okrutna
  • Julia Mazur
  • Nikola Gała
  • Gabriela Burek
  • Karolina Machel
  • Wiktoria Machel
  • Daria Kaczor
  • Małgorzata Wójcik

 

  • Szymon Binkiewicz
  • Piotr Kołsut
  • Bartosz Kręcisz
  • Krzysztof Ruszkiewicz
  • Igor Kot
  • Antoni Marcula

 

 

Klasy I-III – 700m

 

  • Małgorzata Adamczyk
  • Wiktoria Bzówka
  • Karolina Kaczor
  • Oliwia Sitek

 

 

  • Mikołaj Bielecki
  • Jan Prokop
  • Dominik Wójcik
  • Jakub Dygas
  • Igor Lachowicz
  • Paweł Mędyk
  • Bartosz Bernat
  • Filip Rożek
  • Jakub Cukierski
  • Julian Pastuszka
  • Piotr Machel
  • Konrad Grebelski
  • Kacper Pucułek
  • Adam Fijas
  • Franciszek Ruszkiewicz
  • Artur Grabelski
  • Aleksander Ryciak
  • Grzegorz Pastuszka
  • Kacper Kocjan

 

 

Klasy IV-VI – 700m

 

  • Oliwia Burakowska
  • Klaudia Mierzejewska
  • Olga Giemza
  • Oliwia Pęksyk
  • Julia Pęksyk
  • Małgorzata Stodulska
  • Julia Machel
  • Agnieszka Pałka
  • Sara Zychowicz
  • Katarzyna Chuchała
  • Katarzyna Niewadzi
  • Wiktoria Ulikowska
  • Julia Adamska
  • Ewa Zbroś
  • Małgorzata Buszkiewicz
  • Oliwia Lachowicz
  • Gabriela Sałapa
  • Izabela Skrobisz
  • Małgorzata Łaska
  • Martyna Dziedzic
  • Patrycja Łepecka
  • Julia Pastuszka
  • Eliza Walerowicz
  • Arleta Zielonka
  • Hanna Bartnik
  • Wiktoria Pastuszka
  • Natalia Kowalska
  • Agata Żabicka
  • Joanna Stola

 

  • Patryk Okurowski
  • Maksym Winiarczyk
  • Paweł Winiarczyk
  • Miłosz Stępień
  • Jakub Ryciak
  • Wiktor Gała
  • Filip Żabicki
  • Adam Piątek
  • Bartosz Pucułek
  • Jakub Kołton
  • Maciej Sawicki
  • Miłosz Dziura
  • Piotr Mędyk
  • Kacper Szymczyk
  • Adam Osuch
  • Patryk Pucułek
  • Damian Perchel

 

 

KATEGORIA 40+ - 700m

 

  • Barbara Stępień
  • Beata Chuchała

 

 

  • Tomasz Stępień
  • Mariusz Winiarczyk
  • Mirosław Mierzejewski
  • Sławomir Wójcik

 

KLASY VII I KLASY GIMNAZJALNE - 1500m

 

  • Ewelina Malicka
  • Paulina Klepacz
  • Magdalena Kosno
  • Zuzanna Sieczka
  • Paulina Moskwa
  • Gabriela Chadała
  • Małgorzata Pawlina
  • Anna Konarska
  • Gabriela Kurek

 

  • Jakub Bielecki
  • Patryk Czaja
  • Antoni Bartnik
  • Filip Konarski
  • Kacper Kołton
  • Adam Stępień
  • Marcin Leśniewski
  • Dominiik Rożek
  • Patryk Dziura

 

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I STARSI (40-) - 1500m

 

  • Kinga Zaborowska
  • Sylwia Kępczyk
  • Julita Zelga
  • Beata Szymczyk
  • Justyna Czerwonka
  • Wiktoria Kozak
  • Angelika Ciucias
  • Julia Kaszuba

 

  • Kacper Pisarek
  • Szymon Szypuła
  • Dawid Sierpień
  • Marcin Szczygliński
  • Patryk Kępczyk
  • Miłosz Cukierski
  • Piotr Mazur
  • Dominik Lorek
  • Kamil Ciucias

SZKOŁY GIMNAZJALNE I STARSI – ROLKI – 1500m

 

  • Karolina Mazur
  • Nina Mroczkowska
  • Agnieszka Kaca
  • Aleksandra Dłużewska
  • Aleksandra Tomanek

 

  • Paweł Lenart
  • Tomasz Stępień