Get Adobe Flash player

Dzień otwarty naszego LO 2018

Za nami kolejne dni otwarte! Wreszcie odbyło się upragnione wydarzenie, na które czekali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Jest to szczególny dzień, ponieważ naszym zadaniem, jest przekonanie jak największej liczby osób, że wybranie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie jako szkoły ponadgimnazjalnej, to najlepszy wybór na świecie,  jaki mogą podjąć trzecioklasiści. 

Tak naprawdę, w dzień otwarty naszej szkoły stawiamy na dobrą zabawę. Chcemy zaprezentować się, pokazać nasze szkolne talenty ale przy tym wszystkim nie zapomnieć o humorze i uśmiechu.

Przypominamy, że znakiem rozpoznawczym uczniów, którzy uczęszczają do Naszego Liceum jest przede wszystkim poczucie humoru! Oczywiście, zawdzięczamy to naszym nauczycielom, szkolnej atmosferze, koleżankom oraz kolegom. Zapewniamy każdego, że „Sedlak" to szkoła, w której nikt nie zostanie odrzucony. Wszyscy pedagodzy są życzliwie nastawieni do uczniów i mają z nimi dobry kontakt. Nasi goście z pewnością mogli to zauważyć.

Serdecznie dziękujemy przybyłym uczniom oraz ich opiekunom za uczestniczenie w tak ważnym dla nas dniu. Nasze prezentacje zaczęliśmy od pokazania filmu, nakręconego przez uczniów klasy I LO pt. "Dlaczego wybraliśmy Sedlaka". Było to potwierdzeniem napisanych przeze mnie wyżej słów, świadczących o rewelacyjności naszej szkoły. Kolejnym punktem był występ tegorocznych maturzystów - Marleny i akompaniującego jej Emila. Głos tej dziewczyny oraz wspaniała gra jej kolegi zachwycił całą publiczność a na sali zapadła kompletna cisza. Anielski głos Marleny na długo pozostaje w pamięci. Jak wspominałam silną stroną naszej młodzieży jest poczucie humoru, co owocuje występami kabaretowymi. Ola, Piotrek, Kamil i Agata wspaniale odegrali swoje role w kabarecie pt. "Odrabianie lekcji". Wyszło im to świetnie! Ola drugi raz z rzędu musiała odegrać rolę chłopaka, przed czym się bardzo wzbraniała ale dała dziewczyna radę! Wielkie ukłony za poświęcenie Olka! Agata nie opuszczając sceny zaśpiewała piosenkę przy akompaniamencie Jakuba - młodszego brata Emila. Ci bracia naprawdę mają ogromny talent muzyczny. Natomiast Agata zajęła pierwsze miejsce w konkursie anglojęzycznym, to kolejna dziewczyna w naszej szkole ze wspaniałym głosem i bardzo dobrym angielskim akcentem. Połączenie tańca, dobrego humoru a przede wszystkim ogromny dystans do siebie mają cztery fantastyczne dziewczyny - Nina, Dagmara, Paulina i Milena. Ułożyły własny układ i postanowiły zatańczyć go w piżamach! Rozbawiły wszystkich na sali. Następnie na scenie pokazali się pierwszoklasiści w inscenizacji pt. "Rzepka". Bardzo szybko zaklimatyzowali się w naszej szkole. Postanowili przebierać się za znane postacie. Moim zdaniem, największą uwagę przykuła Doda, w którą wcieliła się Julita. To bardzo pozytywna dziewczyna! Zresztą cała I LO to zgromadzanie wesołych i ambitnych uczniów, których bardzo polubiliśmy, kiedy zawitali w murach naszej szkoły 1 września. Sprawdzian znajomości najnowszych utworów muzycznych przeprowadzili Jakub, Faustyna oraz Dagmara w konkursie jaka to melodia. Po sprawdzianie przyszła pora na przerwę, podczas której goście mieli czas na skosztowanie przekąsek. Po odpoczynku przyszedł czas na zaprezentowanie się działającej w murach Naszego Liceum Szkoły Muzycznej I stopnia.  Dyscyplina i poczucie patriotyzmu jest udziałem naszej młodzieży. Świadczyli o tym świetnie wyszkoleni strzelcy z jednostki nr. 4036 Sienno, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Po porcji silnych wrażeń Piotrek, nasz szkolny przystojniak, łowca serc młodych dziewczyn, wielokrotny złoty medalista prestiżowego konkursu piosenki obcojęzycznej, zaśpiewał piosenkę, na którą czekały wszystkie reprezentantki płci pięknej zasiadające na widowni. Następnie przeprowadzono ciekawe doświadczenia chemiczne. Na zakończenie Agata, Piotrek i Kamil zaśpiewali własną przeróbkę utworu pt. "Miłość w Zakopanem". Chyba każdemu zapadł w głowie tekst refrenu: "Nauczymy się w Sedlaku, przed maturą nie ma strachu, najlepsza szkoła w całej Polsce właśnie u nas. Tutaj nawet matmę skumasz i nad polskim możesz dumać. Napiszemy wszystkie testy aż do cna!". Kamil wreszcie mógł spełnić się w roli rapera skaczącego po scenie, z pewnością zainspirował wielu młodszych kolegów do "gangsterskiego stylu życia".

My, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Siennie, chcemy zachęcić Was, abyście za kilka miesięcy, gdy skończycie pomyślnie gimnazjum, zechcieli uczyć się w Naszej Szkole. Mamy dla Was bogatą ofertę edukacyjną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i predyspozycji. W Naszej Szkole można, bowiem nie tylko posiąść wiedzę, ale również rozwijać zainteresowania, a jest to niewątpliwie ważne w dzisiejszych czasach, istotne jest aby posiadać określone umiejętności, bo to zdecydowanie bardziej pozwala odnaleźć się na rynku pracy. Nasza Szkoła jest jedną z większych placówek działających w okolicy. Kadrę pedagogiczną stanowią nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje zawodowe. Od wielu lat możemy poszczycić się 100% zdawalnością egzaminu maturalnego. Zapraszamy do "Sedlaka".

 

                                                                                                                 M. Kurek kl. II LO
 


Filmiki z dnia otwartego: