Get Adobe Flash player

Z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

W piątek 23 marca uczniowie LO brali udział  w „dniach otwartych Uniwersytetu Jagiellońskiego” w Krakowie. Program UJ był  bardzo szeroki. Nasi uczniowie zdecydowali się zapoznać z ofertą Wydziału Nauk o Zdrowiu. Duże zainteresowanie  wzbudziły wykłady z zakresu fizjoterapii,  na których mogliśmy zobaczyć proste techniki masażu leczniczego.

Kolejnym punktem w planie naszej wycieczki były warsztaty związane z  przestrzeganiem zasad bhp m.in. przed wyjściem na blok operacyjny, okazało się to całkiem skomplikowaną procedurą. Zobaczyliśmy także jak poprawnie wykonać zastrzyk domięśniowy - zaprezentowały to studentki z Wydziału Pielęgniarstwa.

 

Cześć grupy brała również udział w wykładach dotyczących ratownictwa medycznego, gdzie mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o zasadach udzielania pierwszej pomocy. 

Na zakończenie odwiedziliśmy Katedrę Historii Medycyny, w której zobaczyliśmy zbiory wypreparowanych  ciał ludzkich. Wystawa na każdym wywarła ogromne wrażenie. Mogliśmy zobaczyć tu nie modele, lecz prawdziwe fragmenty ludzkich ciał. Taka lekcja anatomii będzie długo przez nas zapamiętana. Z nowymi doświadczeniami, zadowoleni wróciliśmy do domów.

 

 Aleksandra Mirakowska