Get Adobe Flash player

VIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Lipskiego

VIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Lipskiego odbył się w Siennie 10.03.2018 r. Organizatorem turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lipsku. Zawody odbyły się pod patronatem:

- Starosty Lipskiego Pana Romana Ochyńskiego,

- Wójta Gminy Sienno Pana Mariusza Strąka,

- Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie Pana Czesława Sieczki.

Turniej odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie. Na starcie stanęło 68 tenisistów z Mazowsza, Podkarpacia i województwa lubelskiego.

W kategorii dzieci i młodzieży do lat 18 zwyciężył Rafał Kawecki pokonując w finale swojego brata Kacpra. Trzecie miejsce zajął Jakub Wasiak. Wszyscy medaliści przyjechali z Kazanowa.

W kategorii amatorów od początku turniej zdominował Artur Kasprzak z Warszawy. W decydujących grach pokonał Krzysztofa Stalę z Tarnobrzega, Tadeusza Berlińskiego (Puławy), a w finale Radosława Poświatowskiego (Puławy). Drugie miejsce zajął Radosław Poświatowski.

W kategorii OPEN do 50 lat zwyciężył Dawid Stąpór (Sandomierz), drugie miejsce zajął Jakub Caban (Kozienice) pokonując w decydującej partii Mateusza Sroczyńskiego (Komrzywnice). Czwarte miejsce zajął najstarszy w tym gronie sędzia główny turnieju Andrzej Krężel.

W kategorii OPEN powyżej 50 lat zwyciężył Jan Molęda pokonując wszystkich rywali. W najciekawszych grach pokonał Adama Trelę (Lipsko) oraz w finale Leszka Gawidziela (Puławy). Trzecie miejsce zajął Adam Trela (Lipsko).

Organizatorzy najlepszym zawodnikom wręczyli nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.