Get Adobe Flash player

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ SŁOWA

W poniedziałek 2 października uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz młodzież licealna wybrali się na spektakl teatralny „Wojna nie jest kobietą” – adaptację zbioru reportaży Swietłany Aleksijewicz, białoruskiej laureatki literackiej nagrody Nobla 2015, pt. „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Przedstawienie zostało przygotowane i wykonane przez studentów Wydziału Aktorskiego Studium Techniki Teatralnej w Warszawie pod opieką p. Renaty Dymnej i p. Piotra Hanuszkiewicza.

 Aktorzy na pozbawionej dekoracji scenie przytaczali fragmenty wspomnień kobiet –żołnierzy, walczących w Armii Czerwonej podczas II wojny światowej – niektóre zwyczajne, inne drastyczne. Proste historie, opowiadane przez dwanaścioro aktorów, niosły w sobie ogromny ładunek emocjonalny. W połączeniu z surową formą spektaklu sprawiały na odbiorcach duże wrażenie, skłaniały do przemyśleń.

Prywatnie także zarówno aktorzy, jak i opiekunowie okazali się miłymi, serdecznymi osobami, a zdjęcia z przyszłymi gwiazdami sceny będą dla uczniów miłą pamiątką.