Get Adobe Flash player

Dzień Nauczyciela w naszej szkole

14 października w naszej szkole był dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, jednak  odbyły się wtedy akademie poświęcone Dniu Edukacji Narodowej.

O godzinie 8:15 zadzwonił dzwonek i wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na godzinną lekcję wychowawczą. Około godziny 9:30 gimnazjaliści, licealiści i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie p. dyrektor Czesław Sieczka uroczyście przywitał wszystkich zebranych, a szczególnie wójta naszej gminy p. Stanisława Porę i jego zastępcę p. Alicję Zimak. Skończywszy swoje przemówienie, p. dyrektor Sieczka oddał głos p. wójtowi, który złożył najserdeczniejsze życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu i innym pracownikom szkoły. Następnie p. dyrektor wręczył nagrody zasłużonym nauczycielom.

 

Później głos zabrali uczniowie PG i LO w Siennie, którzy w przyjemny i zabawny sposób poprowadzili całą akademię. Podczas przedstawienia zostały wręczone „Srebrne jabłka” dla  nauczycieli szczególnie wyróżniających się w swojej pracy zawodowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego szkolnego kabaretu „Niżej Niż Dno” w składzie: Patryk Gawlik, Karol Żabicki, Rafał Letkiewicz i Tomasz Borcuch. Chłopcy zaprezentowali dwa bardzo zabawne skecze. Wszyscy obecni w sali gimnastycznej bardzo dobrze się bawili. Nie było nawet jednej osoby, na której twarzy nie pojawiłby się uśmiech. Na koniec występu wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Akademię przygotowała pani Agnieszka Głodała, za co jej serdecznie dziękujemy.

Całość zakończyła się o godzinie 10:20 i wszyscy uczniowie udali się do domów.

Autor: Katarzyna Dudek kl. II b PG