Get Adobe Flash player

Fotorelacja z pobytu w Londynie

Od 21  do 26 listopada 2017 r. miałam okazję uczestniczyć w wycieczce szkolnej do jednego z najpiękniejszych miast w Europie – Londynu. Gdy pierwszy raz dojechałam do centrum, patrząc na budynki nie mogłam przestać zachwycać się tym niezwykłym miejscem. Połączenie pięknej, starej architektury z nowoczesnymi budynkami wyglądało fascynująco. W Londynie, oprócz typowej zabudowy,  znajduje się sporo nowoczesnych budynków m.in. w tzw.  dzielnicy The City of London. Muszę przyznać, że budynki te dobrze komponują się z tradycyjną zabudową, a zlokalizowane są w pobliżu Tamizy. Zwiedziłam wiele miejsc, które wywarły na mnie ogromne wrażenie: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul`s Millennium Bridge, Westminister, Big Ben, Palace Buckingham, China Town, London Eye, Cambridge, Most Matematyczny, Trinity Collage, Round Church.

 Podczas pobytu w Anglii zauważyłam, że większość budownictwa mieszkalnego to wąskie, piętrowe domy szeregowe, wśród których wyłaniają się nowoczesne, monumentalne i niekonwencjonalne budowle. Całość stanowi niepowtarzalną harmonię myśli ludzkiej w połączeniu z pięknem matematyki.

Jestem bardzo szczęśliwa, że dane mi było wziąć udział w  tak ciekawym przedsięwzięciu, jakim był wyjazd do stolicy Anglii. Moją wiedzę o tym mieście uzupełniły fakty, które jakże często trudno było sobie wyobrazić w teorii. Wyjazd ten na długo pozostanie w mojej pamięci i z pewnością chciałabym tam jeszcze nie raz wrócić. 

                                                                  Zuzanna Sieczka Kl. IIa PG